Peki, Atatürk İlkokulu ne olacak?

Adapazarı'nda yıkılarak yerine katlı otopark yapılacak Atatürk İlkokulunun arsasına karşılık yapılacak iki okulun da imam hatip okulu olacağı açıklandı. Peki, Atatürk İlkokulu ne olacak?

Peki, Atatürk İlkokulu ne olacak?

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya gündeminde uzun süredir, şehir merkezindeki Atatürk İlkokulu'nun yıkılarak yerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nce (SBB) katlı otopark yapılması projesi konuşuluyor. 
3 YILDIR GÜNDEMDE 
İlk olarak 2017'de dönemin SBB Başkanı Zeki Toçoğlu'na meclise yetki verilmesiyle gündeme gelen proje kapsamında; Büyükşehir Belediyesi, yıkılan Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi ile bitişiğindeki eski askeri lojmanların arsasına 24 derslikli iki okul yaparak, karşılığında Atatürk İlkokulunun yerine 700 araçlık katlı otopark yapacak. 
2 YENİ MODERN OKUL 
Geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde Büyükşehir koltuğuna oturan Ekrem Yüce de bu projeyi üstlenerek çalışmalara başladı. 11 gün önce demeç veren Başkan Yüce, "“Adapazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve askeri lojmanlarının bulunduğu alanda 2 yeni modern okulu Büyükşehir Belediyemizin öz imkânlarıyla inşa edeceğiz" dedi. Ve Pazar günü proje resmen başlatılarak iki yeni okulun temel kazısına başlandı. 
YIKILAN İMAM HATİP LİSESİ'NİN YERİNE 
Proje ilk gündeme geldiğinden beri; gerek eski Başkan Zeki Toçoğlu gerekse de Başkan Ekrem Yüce okulların ismini vermeden 'iki yeni okul' tarzında açıklamalar yaptı. Kamuoyunda yapılacak okullardan birinin yıkılan Adapazarı İmam Hatip Lisesi olacağı bilinse de diğerinin Atatürk İlkokulu mu olacağı ya da Atatürk İlkokulunun nereye yapılacağı hiç konuşulmadı.
"2 İMAM HATİP OKULU" 
Başkan Ekrem Yüce twitter hesabından bir paylaşım yaparak temel kazısını; "....24 derslikli 2 İmam Hatip okulu hediye edeceğiz." ifadleriyle duyurdu. Böylece yeni yapılacak iki okulun da imam hatip olacağı ilk kez seslendirildi. 
ATATÜRK İLKOKULU NE OLACAK? 
Şimdi iki yeni okul bittikten sonra yıkılacak olan Atatürk İlkokulunun akıbeti merak ediliyor. Vatandaşlar, Adapazarı'nda 1956 yılına dayanan tarihiyle en eski ve en prestijli okullardan olan Atatürk İlkokulu'nun aynı muhitte yapılmasını istiyor. Bu konuyu bir süre önce Sakarya Yenihaber'e röportaj veren Kurtuluş Mahallesi sakinleri de dile getirmişti. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 12:18
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan Kandil
Volkan Kandil - 12 ay Önce

Zorla çocukları imam hatipli yapacaklar.gidişat onu gösteriyor.Normal okul kalmayacak bu gidişle

Hakan
Hakan - 12 ay Önce

Gerçekten çok yazık. Bir göz göre göre yok ediliyor

YERLİ İNSAN
YERLİ İNSAN - 11 ay Önce

maksat atatürk adını kazımak ve rant sağlamak.birilerinin ekmeğine yağ sürülüyor.aynı yere daha modern aynı isimde bir okul yapılmasını isterdim ama maalesef ülke olmuş rant ülkesi.yiyin yiyin aksırana tıksırana kadar yiyin...

SIRADAKİ HABER