PTT bir yılda Adapazarı'nda 2 milyon işlem yaptı

İlimizde 30 şubesi bulunan Posta ve Telgraf Teşkilatı  (PTT) Adapazarı merkezinde 15 şubesi ile hizmet vermeye devam ediyor. PTT  tüm şubeleri ile birlikte 2019’da yaklaşık 2 milyon işlem yaptı.

PTT bir yılda Adapazarı'nda 2 milyon işlem yaptı

Adapazarı merkez PTT ve 15 şubesi 2019 yılında 1 milyon 882 bin 559 işlem yaparken 2020 ocak ayında ise 219 bin 93 işlem yaptı. Adapazarı Merkez PTT Şube Müdürü Sinan Kara konuyla ilgili, “Posta ve Telgraf Teşkilatı köklü kuruluşuyla 2 asra yaklaşırken kuruluşundan bugüne birçok işlemlere imzasını atmıştır. Kep hizmeti, UETS ve E-imza hizmetlerimizde 2020 yılı ocak ayında müşteri hizmetlerimiz Adapazarı merkez PTT şubesi olarak bin 173 vatandaşımız ile görüşme sağlamıştır” dedi. 
MOBİL ŞUBELERİ
Adapazarı Merkez PTT Şube Müdür Kara, PTT olarak sadece hafta içi değil cumartesi günleri de il bazında sadece Adapazarı merkez PTT şubesi ile Adapazarı Kaymakamlığı önünde PTT mobil şube aracının saat 10.00-16.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet vermek için açık olduklarını da söyledi. Kara, “Posta ve Telgraf Teşkilatı milli ve yerli bir kuruluştur. Kargolarımızın yanı sıra birçok kalemde işlemler yapılıyor. PTT AVM’de vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceği bir hizmetimiz var.
CUMARTESİ GÜNÜ
 İŞKUR başta olmak üzere birçok vatandaşımız maaşlarını buradan alabiliyor. Hafta içi vakitleri olmayan vatandaşlarımız içinde il bazında sadece Adapazarı merkez PTT şubemiz ile Adapazarı Kaymakamlığı önünde kurmuş olduğumuz PTT mobil aracımız cumartesi günleri saat 10.00-16.00 saatleri arasında işlemlerini gerçekleştirebilir” şeklinde konuştu. Serkan OK/Ferhat BAYRAKTAR

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal ÜÇKARDEŞ
Erdal ÜÇKARDEŞ - 8 ay Önce

Teşekkürler...

Adem
Adem - 8 ay Önce

PTT hizmetinden memnunuz

SIRADAKİ HABER