PTT'den Vali Nayir’e Yıldönümü Ziyareti

PTT Sakarya Başmüdürü Yılmaz Demir ve teşkilat çalışanları, Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın 179’uncu kuruluş yıl dönümünü vesilesiyle Vali Ahmet Hamdi Nayir’e ziyarette bulundular.

PTT'den Vali Nayir’e Yıldönümü Ziyareti

Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarette kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ettiklerini ifade eden Başmüdür Demir, ilk Posta Teşkilatının Tanzimat Fermanı ile yaşanan gelişmelerin sonucu olarak Osmanlı Devletinin tüm halkın ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Nezaret olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulduğunu ve o günden bu yana da hizmetine devam ettiğini belirterek teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Osmanlıdan devraldığımız ve geleneğini oluşturmuş önemli teşkilatlarımızdan birisi olan PTT’nin her dönemde görevini layıkıyla yerine getirerek Kurtuluş Savaşının kazanılmasında önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Teşkilatımız aynı zamanda halkın ihtiyaç duyduğu her alanda itibarını koruyan, fiziki şartlarını her dönem iyileştirebilen, ürün çeşitliliği konusunda teknolojik gelişmelere ayak uydurup kendisini güncelleyebilen bir yapıya sahiptir. Umuyoruz ki tarihten gelen bu güven ve saygınlıkla yine ülkemize hizmetini aynı şekilde devam ettirir. Teşkilat personelinin de her konuda katkılarının bulunduğunu ve bu başarıda büyük payı olduğunu biliyoruz. PTT, Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarımız kökleri eskiye dayanan önemli kuruluşlarımızdır” dedi.
Geçmişten geleceğe çok önemli hatıralar taşıyan teşkilatın kuruluş yıldönümünü kutladığını dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, PTT Başmüdürü Demir ve tüm personele görevlerinde başarılar diledi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER