“Pusulanızın hep adalet olacağından şüphem yok”

4 genç avukata yönelik düzenlenen ruhsat töreninden konuşan Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak, meslektaşlarına önemli mesajlar verdi ve Barış Pınarı Harekatı’na değindi.

“Pusulanızın hep adalet olacağından şüphem yok”

Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar; Burak Kağan Arslan, Esra Mine Aşık, Rezzan Aykut ve Edanur Yakut, meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldı. 

Ruhsatnamelerini alan avukatlara, Baro’nun Konferans Salonu’nda ruhsat töreni düzenlendi. Törene Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Başkan Yardımcısı Av. Osman Ayar, Genel Sekreter Av. Ümit Fırtın, Sayman Av. Talha Toçoğlu, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve aileler katıldı.

Adalet için mücadele
Ruhsatlarını alan meslektaşlarının çok iyi bir hukukçu olacağına inandığını belirten Burak, “Hayatın en zor anlarında biz avukatlar devreye gireriz. Hakkın yerine gelmesini sağlar, adalet için mücadele ederiz. 
Yani biz avukatlar ve barolar olarak bağımsız ve adil yargının, hukukun üstünlüğünün, insan haklarına saygının ve adaletin tarafındayız. Sizlerin de hukuka, adalete, insan haklarına ve hakkaniyete önemli katkılar sağlayacağınıza eminim, pusulanızın hep adalet olacağından hiç şüphem yok” dedi.

Ülkemizin ve ordumuzun yanındayız
Törende, Barış Pınarı Harekatı’na değinen Baro Başkanı Burak, “Ordumuz, Suriye sınırında terörle mücadele için Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı. Harekatta titizlikle hareket ederek, hiçbir sivile zarar vermedi. Üstelik sivillere zarar gelmesin diye harekatın uzamasını bile göze aldı ve dikkatlice ilerledi. Tamamen meşru müdafaa hakkını kullanan ülkemizin ve şanlı Türk ordusunun her zaman yanındayız. Allah Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin” şeklinde konuştu.

Başkan Burak, törenin sonunda meslektaşlarını kutladı ve başarılı bir meslek hayatı temenni ederek Avukatlık Kanunu, Sakarya Barosu rozeti ve hediye seti takdim etti.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 10:18
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER