Romanların isyanına cevap: 3 teklif sunduk kabul etmediler

Erenler Belediyesi, ilçedeki roman vatandaşların kentsel dönüşüm başta olmak üzere hizmetlerle ilgili sorunlarını anlattığı habere cevap verdi 

Romanların isyanına cevap: 3 teklif sunduk kabul etmediler

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, Erenler'de yaşayan roman vatandaşlarla yaptığı görüşmeyle ilgil basın açıklaması yaptı. 
Serbes'in basın açıklamasında bölgedeki romanların yaşadıkları sorunları anlattığı bir bölüm de yer alıyordu. 
Roman vatandaşlar, başta kentsel dönüşüm projesi olmak üzere hizmetlerden faydalanamadıklarını söyledi. 
Vatandaşlar, "Bizi kaderimize terk edip adeta 'ölün' diyorlar. Kapı numaramız bile yok. Yıllardır bizlere vaat edilen bir proje var ama kendisi yok. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız. Ortada kaldık, kimse bize sahip çıkmıyor" ifadelerini kullandı. 

Erenler Belediyesi de basında çıkan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı. 
Belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 “Niyetimiz, amacımız, gayemiz 33 mahallemize ve ilçemizde yaşayan 90 bin vatandaşımıza da asla ve asla ayrım gözetmeksizin hizmet götürmek, ilçemize kalıcı eser ve hizmetler kazandırmak olmuştur. Bu amaç uğruna çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

Roman vatandaşlarımız için 3 farklı projemiz vardı. 19 Haziran 2019 tarihinde 163 hak sahibi vatandaşımıza tebligat göndermemize rağmen kentsel dönüşüm ofisimize 30 Temmuz 2019 tarihine kadar 163 hak sahibinden geri dönüş yapan vatandaşlarımızın sayısı 32’ydi. Geniş bir katılım beklemiş olsak da, davetimize icabet eden vatandaşlarımıza tüm projelerimizi sunduk. 

Kendilerine 3 farklı teklif sunduk. Birincisi Roman Köy Projemizdi, yakın bir alanda kendileri için yeni yaşam alanı yapmak istedik, ortak fikre varamadılar. Diğer seçenekler ise kamulaştırma ya da mevcut yerlerinde dönüşümdü. Maalesef kendileri kabul etmediler. Roman vatandaşlarımızın en kısa süre içerisinde yapılan tekliflerden kendileri için en uygun olanı kabul edeceklerini düşünmekteyiz. 
 
Her ne olursa olsun Erenler'de yaşayan her bir bireyin gönlünü kazanmayı kendine şiar edinmiş bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürecek, ilçemizin kalkınması için proje geliştirmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.”
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER