‘Ruhsatsız olduğunu bilseydim almazdım’

Adapazarı’nda bulunan ve ruhsatsız olduğu ileri sürüle yurdun işletme sahibi konuyla ilgili açıklama yaptı.  İşletme sahibi, işletmenin ruhsatsız olduğunu bilseydi böyle bir girişimde bulunmayacağını söyledi

‘Ruhsatsız olduğunu bilseydim almazdım’

Geçtiğimiz günlerde ruhsatsız olduğu ileri sürülen işletmenin sahibi konuyla ilgili açıklamada bulundu. İşletme Sahibi, konuk evini 11 Şubat 2019 devraldığını söyledi. Daha öncede faal olan bir iş yerini aldığını ifade ede işletme sahibi, “ Bana dediler ki işletmek için vergi levhası çıkart.  Faturam, kaşem ve biz konuk evi olduğumuz için karakola burada kalanları isimi verilecek dediler. Bende aynı şekilde yaptım. Bir önceki işletme sahibi bana mayısa kadar bunlar benim adına dursun, yeni sezondaki kişileri kendi adına açarsın dedi. Bu yerin bana ruhsatsız olduğunu ve iş yeri olarak değil, ev olarak gözüküyor deseydi ona göre hareket ederdim. İşletmeyi almazdım. Böyle kaçak bir yeri neden işleteyim” dedi.
 “KONUK EVİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ” 
Binaya bayrak astığını, internet sitelerinde sayfa açtığını söyleyen işletme sahibi, “Ben bayraklarımı astım, internet sitesinde sayfa açtım, Google da yayın yaptım. Gizli veya kaçak olan bir yeri siz yapar mısınız? Ben faturamı da kesiyorum. Kaçak bir yer olduğunu bilsem ben bu kadar riske girer miyim? Bir önceki işletme sahibi bana buranın MEB’e bağlı olmadığını ve konuk evi olduğunu söyledi. Konuk evleri karakollara bildirim yapar dedi. Bizde ona göre hareket ettik” diye konuştu. İşletme sahibi, kurumu devralmak için 40 bin TL hava parasını verdiğini söyledi.
KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLER
 İşletmeye kimliği belirsiz kişilerin girip çıktığı iddiasını da açıklık getiren yetkili, “Bizim burada 7 tane kamera var, gelip inceleyebilirler. Giriş ve çıkışlarda belirsiz kişiler girmedi. Vatandaş ta buraya gelip te böyle bir şikâyette bulunmadı. Polisler baskın yapmadı sadece kontrole geldiler.. Ben İl Emniyet Müdürlüğüne ve Belediyeye giderek işlemlerimi başlattım. Burayı kapanır veya kapanmaz önemli değil sadece böyle bir şey olmadığını söylemek istiyorum. Biz burayı gece bile yalnız bırakmıyoruz. Geceleri sahibi olarak bende kalıyorum”  ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 16:29
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER