Rumeli dernekleri için tek çatı önerisi

Şehirdeki Rumeli göçmenleri derneklerinin tek çatı altında birleşmesi önerisi geldi. Bu öneriyi Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar dile getirdi 

Rumeli dernekleri için tek çatı önerisi

AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AKP Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ile birlikte Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yeni normalleşme dönemindeki ilk toplantısına misafir oldu.

NORMALLEŞME VESİLESİYLE
Dernek faaliyetleri hakkında misafirlere bilgi veren Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aytaç Demirci, gençlerden gördükleri yoğun ilgiyi dernek olarak çok değerli gördüklerini ifade ederek; koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantılara ara vermek zorunda kaldıklarını söyledi.
Demirci, normalleşme vesilesiyle ilk toplantılarını da Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ile gerçekleştirdikleri için son derece mutlu olduklarını belirtti. 

ALEMDAR DİLE GETİRDİ 
Sivil toplum kuruluşları ile her zaman dirsek temasında olduklarını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Serdivanımıza hizmet noktasında derneklerle birlikte hareket ediyoruz. Bu birliktelik, ilçemizin büyümesine güç katarken geleceğe daha sağlam adımlarla ulaşmamızı sağlıyor. Bu noktada bizim temennimiz, Rumeli göçmenlerinden oluşan derneklerin tek bir çatı altında toplanmasıdır. Böylece derneklerimizin birleştirici gücüyle yarınlara birlikte hareket ederek, çalışmalarımızı uyum içerisinde devam ettireceğiz.” dedi.

ATABEK'TEN TEŞEKKÜR 
Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’ne misafirperverliği için teşekkür eden AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, dernek çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade ederek çalışmalarında başarılar diledi. 
Kontrollü sosyal hayat ve normalleşme dönemi ile birlikte gerçekleşen ilk toplantıya katılmış olmanın kendisi için de ayrı bir anlamı olduğunu dile getiren Atabek, yerel kültürlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına atılacak her adımda tüm sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER