Sağlık Bilimleri'nde hedef 370 ek kontenjan

ATSO Başkanı Z.Şinasi BAYRAKTAR  Akyazı’da Hizmet vermeye başlayan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Akyazı Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yurdanur DİKMEN’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sağlık Bilimleri'nde hedef 370 ek kontenjan

ATSO Başkanı Z.Şinasi Başkan Bayraktar ziyaretteki konuşmasında "İlçemize Fakültenin getirilmesi için çok büyük mücadele ettik, girişimlerde bulunduk ve nihayetinde Fakültemizi Akyazıya kazandırdık. Fakültemiz, öğrencilerimize, Akyazı’da faaliyet gösteren üyelerimize ve esnafımıza, hayırlı olmasını diler ve dünyada yaşanan salgının ülkemize olan etkilerinden dolayı gecesini gündüzüne katan  sağlık çalışanlarımıza ve onları yetiştiren siz değerli hocalarımıza da  teşekkür ederim" dedi.

Ardından Fakülte Dekanlığına atanan Prof.Dr. Yurdanur Dikmene’e ve Fakülte Sekreteri Sertaç Koç’a yeni görevlerinin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Prof.Dr. Yurdanur Dikmen ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar’a yaptığı açıklamada Eylül ayında Sağlık Bilimleri Fakültesi ( Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi) bölümlerine 120 kontenjan ve Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu (Sağlık Kurumları İşletmecili, Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Tıbbi Laboratuar, Acil ve İlk Yardım, Fizyoterapi) bölümlerine toplam 250 kontenjan açmayı hedeflediklerini ifade etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yurdanur Dikmen ziyaretinden dolayı ATSO Başkanı Z.Şinasi Bayraktar’a memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 11:37
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER