Sağlık-Sen'den Ankara çıkarması 

Sağlık-Sen Sakarya Şubesi, Ankara'da Genel Merkezi ve AKP Milletvekillerini ziyaret etti 

Sağlık-Sen'den Ankara çıkarması 

Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, il yönetim kurulu ve İl Kadın Kolları Ankara çıkarması yaptı. 
Sakarya heyeti ilk olarak Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'u ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkan ile toplantı yapılarak yaşanan sorunları sahanın beklentileri ve talepler iletildi.
    Genel Başkan Semih Durmuş; Şube Başkanı Abdullah Sönmez’e yönetim kurulu üyelerine, il kadın kolları yönetim ve üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Durmuş; "Bizler üyelerimizden aldığımız güç ile sendikal mücadele veriyoruz. Döner sermeye sisteminin değiştirilmesi, icap, unvan değişikliği şu anda üzerinde çalıştığımız başlıca  konular bunlarla ilgili olumlu gelişmeler var biz tekliflerimizi ve çalışmalarımızı sunduk. İnşallah çözüme kavuşacak" dedi. Sakarya heyeti, Sendikanın Genel Başkan Yardımcılarını da ziyaret ettikten sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geçti.   

Şube Başkanı Sönmez ve beraberindekiler, Gazi Mecliste AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek’i ziyaret ederek çok verimli geçen toplantı gerçekleştirdi. AKP Genel Başkan yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz; ziyarete gelen heyet üyeleri ile tanışarak taleplerini not alarak çözümü için görüşeceğini belirtti. Yavuz; "Sağlık ile ilgili önemli adımlar atıldı atılmaya devam edecek. Onaylanan iki hastaneden biri Sakarya’ya yapılıyor. Bin yataklı hastane hayırlı olsun" dedi. 
AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu; "Ziyaretiniz bizi ziyadesiyle menmun etti. İfade ettiğiniz gibi mecliste yaşanan olayda Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin’e  kendisi de Sakarya milletvekili olan Engin Özkoç’un ifadeleri  “bir takım odaklara mesaj vermiştir.” “bu zihniyet daha ölmedi yaşamaya devem ediyor” demiştir" ifadelerini kullandı. 
AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de, Sendikacılarla yaptığı görüşmede; "Değerli Şube Başkanımıza, Kadın kolları Başkanımıza ve çoğunluğunu daha evvelden tanıdığım kardeşlerimi bu gün burada görmek bizleri menmun etti. Yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Taleplerinizin takipçisi olacağım. Sakarya’da sizlerle tekrar bir araya geleceğiz. Dua eder, dualarınızı bekleriz" şeklinde konuştu. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER