Sağlık-Sen İl Kadın Komisyonu toplandı

Sağlık-Sen Sakarya Şubesi Kadın Komisyonunun toplantısında sağlık çalışanlarının sorunları ve koronavirüs süreci değerlendirildi

Sağlık-Sen İl Kadın Komisyonu toplandı

Memur-Sen konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen'in Sakarya il kadın komisyonu toplandı. 
Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, İl Kadın Komisyon Başkanı Kezban Gençali ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. 

Şube Başkanı Sönmez;
Covitle mücadelede bu güne kadar 60’ı doktor 144 sağlık çalışanımız hayatını kaybetti.Rabbim mekanlarını cennet eylesin ailelerine sabırlar versin. 
Tüm sağlık çalışanlarımız pandemiyle yoğun mücadele ediyorlar. Sağlık Sen Genel Merkezimizin yaptığı araştırmalarda bu süreçte bazı sorunların ortaya çıktığını görüyoruz.Pandemiden önce haftalık 40 saatten fazla çalışan sağlık çalışanı oranı yüzde 22 iken, pandemi ile bu rakam yüzde 75’e çıkmış. Görüyoruz ki sağlık çalışanlarının çalışma süreleri son derece uzundur. Bu bize Türkiye’de sağlık çalışanı sayısının düşük olduğunu gösteriyor.Acil  bir şekilde sağlık çalışanı oranı artırılmalı. Sağlık hizmet memnuniyetinin artırılması ve sağlık çalışanlarının iş yaşamı ile aile yaşamının daha uyumlu hale gelmesi için buna ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı. 


İl Kadın komisyon başkanı Kezban Gençali ise; "Bu zorlu süreçte halkımızın bizlere desteğine her zamankinden fazla ihtiyacımız var.Lütfen kurallara uyalım" diye konuştu. 

banner3
YORUM EKLE