Sağlık-Sen Şubesi İl Divanı toplandı

Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Sakarya Şubesi'nin il teşkilattoplantısı, Sendika Genel Sekreteri Durali Baki'nin katılımıyla yapıldı

Sağlık-Sen Şubesi İl Divanı toplandı

Sağlık-Sen Sakarya Şubesiİl teşkilat toplantısı Genel Sekreter Durali  Baki, Şube Yönetim Kurulu, denetleme kurulu,disiplin kurulu.ilçe ve işyeri temsilcileri, il Kadın kolları,Gençlik kolları ve Engelliler komisyonu Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti.
Açılış konuşmasını Şube başkanı Abdullah Sönmez yaptı. Sönmez, "Sağlık Sen’imizin değerli Genel Sekreteri ilçe işyeri ve komisyon başkanlarına katılımlarından dolayı şube yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.İlimizde nüfüs artışı oranında sağlık çalışanı oranının artışı olmaması sağlık emekçilerinin iş yükünü katlamakta ve adaletsiz döner sermaye dağılımı mağduriyetleri beraberinde getirmektedir.Sağlık çalışanları asli vazifelerinin dışında görevlendirme yapılmaması ve ebe hemşire tütün denetimine son verilmelidir.Vazifesi olmadığı halde verilen görev neticesinde hukuki açıdan sağlık çalışanlarımız mağdur olmaktadır.Bu tür mağduriyetlerin takipçisi olmaya  ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya her zaman olduğu gibi  devam edeceğiz.Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum" dedi. 
Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki ise Sendika Genel Merkezinin çalışmalarını anlattı. Durali Baki; "Sakarya şubemizin değerli şube başkanına,yönetim kuruluna ve tüm teşkilatımıza düzenlenen toplantı için teşekkür ediyorum.Değerli dava arkadaşlarım toplu sözleşme sürecinde taleplerimizin karşılık bulmadığı bir sözleşmeyi asla imzalamayacağız dedik ve imzalamadık.Birileri bunlar gidip imzalar göreceksiniz diyordu.. Sağlık Sen olarak ilkeli duruşumuzdan asla taviz vermedik.Teşkilatımızın üyelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın talepleri karşılık bulana kadar haklı mücadelemiz devam edecek. Adaletsiz döner sermaye sistemi acilen değiştirlmelidir.Sağlık Bakanlığına hazırladığımız tüm çalışanları memnun edecek olan çalışmayı sunduk. Döner sermaye de olan adaletsiz dağılımdan sağlık çalışanlarımız büyük kayıplar yaşamaktadır. Hizmetli kadrosunda bulunan arkadaşlarımızın beklediği görevde yükselme 2020 yılında yapılması planlanıyor hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların sonunda soru cevap kısmına geçildi.
Programda İl Kadın kolları Başkanı Kezban Gençali,Gençlik Kolları Başkanı Bülent Polat ve Engeliler Komisyonu Başkanı Mehmet Akif Özden’e Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki tarından görevler tevdi edilerek başarılar diledi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 14:26
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER