Sakarya'da isteyene 130 bin TL'ye daire!

Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap Konut Satışları Basın Toplantısında konuşan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “2. Etap konutlarının satışı için Salı Günü ihaleye çıkıyoruz. Şu an için en ucuz daire 130 bin TL’den başlıyor” dedi 

Sakarya'da isteyene 130 bin TL'ye daire!


Erenler Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap Konut Satışları Basın Toplantısı düzenlendi. Sakarya Park’ta düzenlenen toplantıya; Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Başkan Yardımcıları Rahmi Şengül ve Serkan Cerrahoğlu, ulusal basının Sakarya temsilcileri ve yerel basın temsilcileri katılım sağladı. Gerçekleşen toplantıda Kılıç, tamamlanan, devam eden ve hayata geçirilecek olan projeler hakkında bilgi verdi. Toplantının ardından Başkan Kılıç, basın mensupları ile beraber 2. Etap evlerini gezerek satışa çıkarılacak konutlar hakkında bilgi verdi. 

KONUTLAR SATIŞA ÇIKIYOR 

Toplantıda ilk olarak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Erenler Belediyesi tarafından yapılmış olan 2. Etap konutlarının satışları hakkında bilgi veren Kılıç, “2. Etap konutlarının satışı için Salı Günü ihaleye çıkıyoruz, ihalede kalan konutların satışlarına da her salı günü encümende devam edeceğiz. Her dairenin kendisine ait bahçesinin olduğu sitemizde 24 adet 80 metrekare, 22 adet 125 metrekare, 12 adet 133 metrekare, 48 adet 177 metrekare ve 36 adet 192 metrekarelik daireler var. Fiyatlara baktığımız zaman her kesime hitap edebilecek rakamlar hakim. Şu an için en ucuz daire 130 bin TL’den başlıyor. Bahçesiyle, mimarisiyle, otuma, yürüyüş ve araç park alanlarıyla gerçekten şehrimiz için örnek konutlar” dedi. 

ÜCRETSİZ OTOPARK GELİYOR

Erenler Belediyesi tarafından sahada yapılan çalışmaları da değerlendiren Kılıç, “Hacıoğlu Mahallesi Şehit Yaşar Güller Caddemiz de uzun zamandır bir çalışma yapılmamıştı. Alt yapısından tutunda elektrik hatlarının yer altına alınması, ışıklandırması, tretuvarı ve asfaltı baştan sona yenilendi. Bununla birlikte Türbe ve Fatih Caddelerimizde de Alt Yapı, tretuvar ve asfalt çalışması tamamlandı. Topça da gerçekleşen ciddi bir çalışma sonrasında o bölgemiz son derece güzel bir görüntüye sahip oldu. Şimdi ekipler, Topça ile Erenler Stadı arasında bulunan bölgede çalışıyor. Oraya vatandaşlarımızın ücretsiz bir şekilde yararlanacağı bir otopark yapıyoruz. Küpçüler Mahallemizde 2 bin 65 caddede başlatılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları da devam ediyor. Alt yapısı tamamlanan kısma geçtiğimiz hafta asfalt atıldı, inşallah kısa bir süre içerisinde tamamlanacak” diye konuştu. 
 
ALT YAPI ÇALIŞMALARINA START

İlçe merkezindeki alt yapı çalışmalarına start verdiklerini söyleyen Kılıç, “Alt yapı ile birlikte üst yapı çalışmaları yapılacak. İlk etapta Mehmet ekip Ersoy Caddesi ile Evliya Çelebi Caddesi arasındaki sokaklarda alt yapı ve üst yapı yapılacak. Şu an için Mehmet Akif Ersoy Caddemizde SASKİ içme suyu hattı ve yağmur suyu alt yapı çalışmalarını gerçekleştiriyoruz, sonrasında caddemize asfalt atılacak. Sakarya Caddemizde de şu an tretuvar ve orta yenileme çalışmaları sürüyor, devamında asfalt serim işlemi gerçekleşecek. Yine Bağlar Caddemizin Eğitim Araştırma Hastanesine uzanan kısmında duble yol çalışma devam ediyor. İnşallah devamında kısa zaman içerisinde Şehit İlhan Aras Caddemizde alt yapı ve üst yapı çalışmaları başlayacak. Alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile birlikte yol genişliği de 43 metreye çıkarılacak” ifadelerini kullandı. 
 
ERENLER’E DİŞ HASTANESİ GELİYOR

8 kırsal mahallede doğalgaz çalışmalarına başladıklarını da sözlerine ekleyen Kılıç, “Kırsal mahallelerimizde halkımızın talebi doğrultusunda tarla yolları çalışmamızı tamamladık. Bu çalışmalar ile birlikte hayata geçireceğimiz diğer çalışmalar ile eğitim, kültür ve sosyal alanlarda da ilçemizi ön plana çıkaracağız. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin ilçemize inşa edilmesi için Sağlık Bakanlığımıza yer teslim işlemini gerçekleştik. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının başında ilçemizde eğitim gören 5 bin okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimize ağız ve diş sağlığı taraması gerçekleştirdik. Devamında dişlerinde sorun olan evlatlarımızın tedavilerine ücretsiz olarak belediye diş polikliniğimizde gerçekleştirdik. Yine belediyemizin ambulansı vatandaşlarımızın hizmetinde” dedi. 

YENİ EĞİTİM YUVASI KURULUYOR

Çocukları için pandemi sürecinden önce tiyatro şenliği düzenlediklerini vurgulayan Kılıç, “Yaklaşık 8 gün süren etkinliğe 5 bin evladımız katıldı, çok güzel, eğlenceli vakit geçirdiler. Gençlerimiz için de Erenler’imizde son derece güzel bir ortam oluşturacağız. İlçemizin her yerinden ulaşımı kolay olacak bir yere kütüphanesiyle, etüt sınıflarıyla son derece güzel bir bina inşa edeceğiz. Burada hem istedikleri kaynak ve kitaplara ulaşacaklar hem de hocalarımız tarafından ücretsiz bir şekilde üniversiteye hazırlanacaklar” diye konuştu. 

BASININ SORULARINI YANITLADI 

Başkan Kılıç, konuşmasının ardından basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. ‘SUBÜ kampüsü Erenler’de mi yapılacak?’ sorusunu yanıtlayan Kılıç, “Kentsel Dönüşümün olduğu alanda belediyenin 30 dönüm arazisi var. Daha evvelde Cavit başkanımızla belediyenin görüşmesi oldu. Biz, üniversiteyle görüştük 20 dönümü kendilerine verelim diye ama istemediler. Daha büyük bir alan istediler. Ama Erenler’e de bir şey yapılacak” dedi. Yeşiltepe Mahallesinde farklı bir mimari hakkında çıkan iddialar üzerine basın mensuplarının sorusuna cevap veren Başkan Kılıç, “Medyada daha önce yazılmıştı, İmar olarak yüzde 1 bile hata yok. 714 metrekare arsanın 286 metrekaresine inşaat yapılmış, yüzde 40 imar ve 3 kat izni var. Bina 3 katlı, temel olarak hepsinin temeli farklı, kademeli bir şekilde. Teknik olarak herhangi bir sorun yok” ifadelerini kullandı. Serkan Ok

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 20:48
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
fahrettin kurt
fahrettin kurt - 4 ay Önce

hani nerede bu evler bizde ev sahibi olalım yeter artık insanları kandırdınız yordunuz be bizi sizin yalanlarınızla

SIRADAKİ HABER