Sakarya'da ulaşım yoğunluğu yüzde 92 oranında düştü

Büyükşehir Belediyesi  Ulaşım Yönetim Merkezi’nde halk otobüsleri anlık olarak takip ediliyor. Vatandaşlar da ALO 153/1 ile anlık olarak şikâyet ve isteklerini ulaştırabiliyorlar.

Sakarya'da ulaşım yoğunluğu yüzde 92 oranında düştü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB) Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı Toplu Taşıma Ulaşım Yönetim Merkezi’nde halk otobüsleri anlık olarak takip ediliyor. Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre,  “Sakarya’daki toplu taşıma araçlarının güzergâh takibini, yolcu kapasitelerinin ölçümünü, burada an be an Ulaşım Yönetim Merkezi olarak takip ediyoruz” ifadelerinde bulunuldu.
Ulaşım yüzde 92 oranında düştü
Açıklamanın devamında ise şu şekilde, “Şoförlerimizin kabinlerini Koronavirüs tedbirleri kapsamında cam ile kapattık. Sefer sayılarını azalttık fakat vatandaşımızın yoğun kullandığı saatlerde çalışan kesimin ulaşımını da engellemeden sefer sayılarında azaltma yaptık. Sakarya’da ulaşım yüzde 92 oranında düştü. Koronavirüsü dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ücretsiz olan Kart54’lerini geçici bir süreliğine durdurduk” ifadelerine yer verildi.
Sosyal mesafeyi korumak için şerit çekildi
“Belediye otobüslerine sosyal mesafeyi koruma amaçlı bilgilendirme etiketleri ve koltuklara kırmızı şeritler yerleştirildi. Etiketler ve şeritler sayesinde vatandaşlarımız seyahat esnasında belirtilen oturma planına göre yerleşim alıyor. Vatandaşlarımızdan gelen ulaşım ile alakalı bütün şikâyetleri de anlık olarak değerlendirme ve çözme şansımız oluyor. ALO 153/1 arayarak Toplu Taşıma Ulaşım Yönetim Merkezi’ne ulaşabilirsiniz”
 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 16:52
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER