Sakarya'nın en eski eczacı kalfası vefat etti 

Sakarya'nın en eski eczacı kalfası Sebahattin Koçer, geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Koçer'in vefatı şehirdeki ezcacı eşrafını yasa boğdu 

Sakarya'nın en eski eczacı kalfası vefat etti 

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya'nın en eski eczanelerinden olan, eski İtfaiye Caddesi'ndeki Acaroğlu Eczanesi başta olmak üzere şehirdeki eczacı camiası, en eski eczacı kalfası (ecane teknisyeni) Sebahattin Koçer'i kaybetmenin acısını yaşıyor. 
90 yaşındaki Koçer, aktif olarak çalışırken yeni tp koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'de de görülmesi üzerine Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki oğlunun yanına gitti. 
Koçer, geçtiğimiz hafta sonu duş alırken ayağının kayması sonucu düşerek başını vurdu. 
Hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçirdiği belirlenen Koçer hayatını kaybetti. 
Koçer, yakınları tarafından Kuşadası'nda toprağa verildi. 

ECZANENİN 3. SAHİBİYLE ÇALIŞACAKTI 
Adapazarı'ndaki en eski eczanelerden olan Acaroğlu eczanesinin ilk sahibi olan Üner Baykan'ın yanında işe başlayan Koçer, daha sonra eczaneyi devralan Refiye Koç'un yanında uzun yıllar çalıştı. 
Refiye Koç'un 3 yıl önce vefat etmesi üzerine eşi Cavit Koç'un 'vereseli' olarak işlettiği eczanede çalışmaya devam eden Sebahattin Koçer, merhum Refiye Koç'un eczacılık okuyan oğlu Yavuz Koç'un da yanında çalışacaktı... 
İlerleyen yaşına rağmen mesleği ile ilgili tüm kurslara katılan, sertifalara sahip olan şehrin emektar eczane teknisyeninin vefatı, eczacı camiasını ve eşrafı hüzne boğdu. 

Acaroğlu Eczanesi, Koçer'in vefatıyla ilgili bu mesajı paylaştı: "Değerli Müşterilerimiz, Kalfamız, büyüğümüz, dedemiz, pirimiz, demir başımız Eczacı Teknisyeni Sabahattin Koçer (91), bugün (07.07.2020) vefat etmiştir. Allah'tan kendisine rahmet; ailesine, dostlarına, sevdiklerine başsağlığı dileriz. Ruhuna El-Fatiha..."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 09:50
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabri SEVER
Sabri SEVER - 7 ay Önce

Sabahattin KOÇER amcama ALLAH rahmet eylesin, mekânı Cennet olsun..