Sakarya Üniversitesi 79 akademik personel alacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) çeşitli fakülteler, meslek yüksekokulu ve Rektörlük bünyesinde görevlendirilmek üzere öğretim üyeleri ve öğretim görevlilerinin bulunduğu 75 akademik personel alacak 

Sakarya Üniversitesi 79 akademik personel alacak

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya Üniversitesi (SAÜ), çeşitli fakülteler, meslek yüksekokulu ve Rektörlük bünyesinde açılan kadrolar için çok sayıda öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alımı için ilana çıktı. SAÜ'nün personel alım ilanı Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 
42 ÖĞRETİM ÜYESİ
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) çeşitli fakültelerdeki ihtiyaç doğrultusunda 11 profesör, 9 doçent ve 22 Dr. Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 42 öğretim üyesi alacak. 
Başvurular bugünden itibaren 15 gün içinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına yapılacak. Alınacak öğretim üyelerinin özel konular üzerinde çalışmalarının olması gerekiyor. 
32 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
SAÜ'nün Resmî Gazete'de yayımlanan ikinci ilanı ise öğretim görevlisi kadrolarıyla ilgili. Çeşitli fakülteler, Adapazarı Meslek Yüksekokulu, Devlet Konservatuvarı ve Rektörlük bünyesinde görevlendirilmek üzere 9 öğretim görevlisi ve 23 araştırma görevlisi alınacak. Başvuru yapacak olanların ALES'ten en az 70, YDS'den (Yabancı Dil Sınavı) ise en az 50 puan almış olmaları gerekiyor. 
Bu alımlar için son başvuru tarihi 13 Ocak 2020, ön değerlendirme tarihi 20 Ocak 2020, giriş sınavı tarihi ise 27 Ocak 2020 olarak belirlendi. 
HUKUK FAKÜLTESİNE 5 ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
SAÜ'nün yayımladığı son ilan ise sadece Hukuk Fakültesi ile ilgili. Fakülte bünyesindeki bölümlerde görevlendirilmek üzere 5 araştırma görevlisi alınacak. Başvuracakların ALES'ten en az 70, YDS'den de en az 50 puan alması gerekiyor. 
Bu alımlar için son başvuru tarihi 18 Ocak, ön değerlendirme tarihi 27 Ocak, giriş sınavı tarihi ise 3 Şubat olarak belirlendi. 
BAŞVURU ŞARTLARI VE İLAN AYRINTILARI İÇİN 'HABER GALERİSİ'Nİ TIKLAYINIZ

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 14:00
banner3
YORUM EKLE