Sakarya'ya gelen yolcular D-100'den geçmeyecek

Kocaeli’de uzun zamandır büyük tartışmalara neden olan ve şehirlerarası yolcu taşıyan firmaların haksızlık olarak nitelendirdikleri, D-100 Karayolu'nun tamamen şehirlerarası yolcu taşımacılığına kapatılması UKOME toplantısında kabul edildi.

Sakarya'ya gelen yolcular  D-100'den geçmeyecek

Kocaeli Kongre Merkezi’nde Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu başkanlığında yapılan UKOME toplantısında tarihi bir karar alındı. Toplantıda Asya Tur tarafından D-100 Karayolu'nun kullanılması talebi reddedildi. Aynı zamanda şu anda D-100 Karayolu'nu kullanan Efe Tur’da bu karar ile birlikte TEM Otoyolu'nu kullanacak. Kararın ardından D-100 Karayolu bundan sonra şehirlerarası ulaşım yapan hiçbir firma tarafından kullanılmayacak.
TALEP REDDEDİLDİ
Kocaeli’de yeniden hizmete başlayan ve şehirlerarası yolcu taşıyan Asya Tur, Efe Tur gibi D-100 Karayolu'nu kullanmak amacı ile UKOME’ye başvuruda bulundu. Asya Tur, Bursa Yolu Işıklı Kavşak ile Körfez Gişelerden itibaren D-100 Karayolu'nu kullanmak istedi ancak UKOME tarafından yapılan incelemelerde bu karara olumlu yanıt verilmedi. UKOME, Asya Tur’un kararını reddederken mevcut durumda D-100 Karayolu'nu kullanan tüm şehirlerarası yolcu taşıyan firmaların kullanım haklarını da kaldırdı. Böylece Efe Tur da alınan kararın ardından D-100 Karayolu'nu kullanamayacak.

banner3
YORUM EKLE