"Sakarya’da çok katlı yapılar yapılabilir"

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, kat sınırlamasına karşı olduklarını belirterek, “Sakarya’da çok katlı yapılar yapılabilir. Bunda herhangi bir sorun yok. Önemli olan çok katlı yapılırken gerekli tedbiri alabilmektir” diye konuştu

"Sakarya’da çok katlı yapılar yapılabilir"

OVA MAHALLELERİ
İnşaat Mühendisleri Odası (İMOSakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, zemin sıvılaşması ve çok katlı yapılarla ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Adapazarı’nın ova mahallelerinde zemin sıvılaşma oranının yüzde 80 olduğunu belirten Gürpınar, “Sıvılaşmadan da o kadar korkmamak gerekir. Sıvılaşmayı bilerek ona göre yapılaşmayı yapmalısınız” dedi.
TEKNOLOJİYE SAHİBİZ
Denizin ortasına bina dikmek için teknolojiye ve bilgiye sahip olduklarına değinen Başkan Gürpınar, “İnşaat mühendisi olarak kat sınırlamasına karşıyız. Sakarya’da çok katlı yapıtlar yapılabilir. Bunda herhangi bir sorun yok. Önemli olan o çok katlı yaparken gerekli mühendislik hizmetlerini vermek ve deprem-zemin ilişkisini araştırarak gerekli tedbiri alabilmektir” diye konuştu. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selamettin PULAT
Selamettin PULAT - 7 ay Önce

..... Özellikle ihale usulü yapılan kamu ile yap-sat amaçlı yapılan konutlarda rant değil de insan olgusu öne çıkarılırsa neden olmasın. Ayrıca denetim mekanizması da yandaş ayrımı yapmadan denetimlerini dürüstçe yapınca sorun yok olur.

SIRADAKİ HABER