Sakaryalı genç Kaymakam'a yeni görev

Sakaryalı Kaymakam Orhan Gazi Karakaş, Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamlığına atandı 

Sakaryalı genç Kaymakam'a yeni görev

105. dönem Kaymakamlık kura töreni, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla yapıldı. 
Son olarak Bolu'nun Göynük ilçesinde görev yapan Sakaryalı Kaymakam Orhan Gazi Karakaş, Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamlığına atandı. 

Orhan Gazi Karakş Kimdir?
Orhan Gazi Karakş 1993 yılında Sakarya İli Adapazarı İlçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan ‘’Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında 7. ve 8. Dönem Sakarya İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilerek Sakarya İlini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etti. Ayrıca Sakarya Valiliği'nin öncülüğünde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan Sakarya Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi (SEBAP) İl Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2011 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı ve 1 yıl süreyle Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce Dil Eğitimi aldı. 2016 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan 105. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 24.07.2017 tarihinde Aydın Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Daha sonra sırasıyla Aydın Valiliği’nde İl Merkez Stajını,  Osmaniye İli Düziçi Kaymakamlığı’nda I. Dönem Kaymakam Refikliği Stajı ve Sakarya İli Arifiye Kaymakamlığı’nda II. Dönem Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Daha sonra 8 ay süre ile Bolu ili Göynük ilçesinde Kaymakam olarak görevlendirildi. Akabinde Bakanlık Merkez Stajı kapsamında  Ankara’da dil eğitimi kursuna katıldı. Daha sonra Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Teftiş Stajını tamamladı. 8 ay süreyle gittiği İngiltere’de dil eğitimi aldı ve İngiltere’deki idari sistemle ilgili çalışmalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen tören sonucunda Kırşehir/Çiçekdağı Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamımız iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER