SAÜ'lü genç kızdan mesaj: Hak etmedim

SAÜ'de Whatsapp Grubu'ndaki yazışmaları Twitter hesabından paylaşınca okuldan 15 gün uzaklaştırılan kız öğrenci yaptığı açıklamada isyan etti

SAÜ'lü genç kızdan mesaj: Hak etmedim


Sakarya Üniversitesi tarih bölümünde öğrenim gören bir öğrenci, görüştükleri Whatsapp Grubu'ndaki yazışmaları Twitter hesabından paylaşınca disiplin cezası almıştı.

Okuldan 15  gün uzaklaştırılan öğrenci, sosyal medyada konuyla ilgili yayınladığı mesajda isyan etti.

Açıklamasında sergilediği davranışın "saygısızlık" olarak nitelendirilemeyeceğini, paylaşımın okuldan uzaklaştırma sebebi olmadığını ifade eden öğrenci yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. 

Yayınlanan açıklama şöyle: 

O mesajın tamamı şöyle:

"Arkadaşlar merhaba sanırım ilk defa bu kadar ciddi bir twit atıcam ama şu an cidden aşırı derecede üzgün ve sinirliyim sebebi de çoğunuzun bildiği gibi attığım bir tweet yüzünden hakkımda okul tarafından disiplin soruşturması açılmasıydı.

O disiplin soruşturması bugün sonuçlandı ve ben bir twit yüzünden 15 gün uzaklaştırmayla cezalandırıldım. Sebebi de okulu rencide edici davranışlarda bulunmammış ki yazıda sadece “İlk okula mı geldik üniversiteye mi?” yazıyordu bildiğiniz üzere herhangi bir hakaret veya okulun şahsına yönelik bir şey değildi

Yani gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum ama bu kadar ufak bir sebepten dolayı bir insanın eğitim hayatına kara bir leke işlemeniz çok acımasızca.

Kınama ve uyarma bekliyordum ama uzaklaştırma gibi bir ceza asla beklemiyordum birisine fiziksel bir şiddette mi bulundum? Hayır. anarşistlik mi yaptım? Hayır. Siyasi herhangi bir şey mi yazdım? Hayır. Peki  ben mizah içerikli bir twit yüzünden uzaklaştırma alıyorum?

Ceza almamın sebebi de "Yükseköğretim kurumunda kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemlerde bulunmak"mış twiti şu an bulamıyorum sildiğim için ama ben kimseye bir hakaret etmedim.

Savunmam alındığı zaman ben özürümü dileyip twiti kaldırdım ama bir insanın böyle bir sebepten dolayı geleceğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı.

Tarih bölümüne çok büyük umutlarla girmiştim çok güzel hayallerim vardı ama şimdi o hayallerimin hepsini tek kalemde sildim bu yaşanan olay beni cidden soğuttu.

Şu yaşıma kadar kimseye bir zararım dokunmadı ahlaka aykırı bir harekette dahi bulunmadım ama bu aldığım ceza ilerde eminim sürekli karşıma çıkacak ve ben insanlara sürekli bunun büyük bir olaydan dolayı değil bir twit yüzünden olduğunu açıklamaya çalışacağım.

Eğer olurda bu floodla bir yere ulaşabilirsem eminim destekleyenler kadar “orası üniversite lise değil, orada istediğin gibi davranamazsın vb” karşılıklar alıcam ama emin olun benim geleceğimden önemli değil.

Benim şu an ulaşmak istediğim tek kişi rektörümüz olan fatih savaşan kendisini az çok bildiğim için bana yardım edebilecek tek kişi de o lütfen fatih hocanın bu durumu görmesi için bana destek olun tek istediğim bu.

Yemin ederim ben ne o twitle okulu küçük düşürmeye çalıştım ne de birisine şahsi bir hakarette bulundum amacım sadece biraz gülünüp geçilmesiydi ki öyle de oldu.

Çevrem tarafından da bilinir Sakarya’ya çok çok isteyerek ve severek gelmiştim durumun bu raddeye gelmesi benim için büyük bir yıkımdan başka bir şey olmadı."

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayar
Ayar - 2 hafta Önce

Sikinti bizim egitimcilerde kardes eğitimci isini duzgun yapiyor olsa senin o yorumu yapmana gerek kalmazdi fakat her zmaanki gibi fayura yine ogrenciye kesilmis

SIRADAKİ HABER