SEDAŞ’ta kar nöbeti aralıksız devam ediyor

Marmara’nın doğusunu etkisi altına alan yoğun kar yağışında Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Bolu İllerinde meydana gelen kesintilere müdahale etmek için SEDAŞ saha ekipleri, SCADA Kumanda Merkezi ve SEDAŞ Çağrı Merkezi 24 saat çalışıyor.

SEDAŞ’ta kar nöbeti aralıksız devam ediyorFaaliyet bölgesini etkisi altına alan olumsuz hava koşulları ile kar alarmına geçen SEDAŞ saha ekipleri; 16 Ocak Cumartesi akşamından itibaren etkisini artıran kar yağışının neden olduğu kesintilere müdahale etmek için zorlu şartlar altında müdahalelerini sürdürüyor. Saha çalışanlarının yanı sıra; gerekli koordinasyonun sağlanması için SEDAŞ yöneticileri, SCADA Kumanda Merkezi ve SEDAŞ Çağrı Merkezi’nde de yoğun bir hafta sonu çalışması devam ediyor.

Yüksek kesimlerde etkisini daha şiddetli bir şekilde hissettiren yağış nedeniyle oluşan kar yükü ve buzlanmalar enerji hatlarını olumsuz etkilerken; ekipler bu noktalara ulaşmak için de yoğun çaba sarf ediyor. Araçlar ile ulaşılamayan noktalara yürüyerek ulaşan ekipler; büyük bir gayret ve azimle görevlerini yerine getirmeye çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal naci BALTAOĞLU
Kemal naci BALTAOĞLU - 2 ay Önce

Dün akşamdan beri Geyve karaçam mh bölgesinde ceryan yok

Kübra ka
Kübra ka - 2 ay Önce

Kim çalışıyor kardeşim uydurmayın boşuna! elektrik yok bir gündür! siz de kalkmış bu adamları haala pohpohluyorsunuz! gerçekleri yazın biraz da! İyice çizginizden