Şehirden gazetecilere kutlama mesajları...

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Vali Ahmet Hamdi Nayir başta olmak üzere, çok sayıda kişi kutlama mesajı yayımladı 

Şehirden gazetecilere kutlama mesajları...

Vali Ahmet Hamdi NAYİR’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

    Basın mesleğinde çalışanlarla, çalıştıranların arasındaki ilişkiyi düzenleyen ve çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan ”10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 Sayılı Yasa”nın kabul edilmesinin ve bugünün “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak  kutlanmaya başlanmasının 59. yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz.
    Demokratik toplum olabilmenin en önemli unsurlarından biri olan basın kuruluşlarımız, kuşkusuz ki bireylerin haber alma, bilgilenme ve öğrenme haklarının en etkili araçlarıdır.
    Teknolojinin hızla geliştiği dönemde yeni iletişim imkanları artarken toplumun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı da daha fazla önem kazanmıştır. Dolayısıyla yazılı, görsel ve işitsel kitle iletişim araçlarının, toplumsal gelişmişliği sağlamadaki rolü ve önemi her geçen gün hepimizin gözlediği gibi artmaktadır. 
    Bilişim ve teknolojik gelişmelere paralel olarak özellikle internet kullanımıyla birlikte zenginleşen iletişim dünyasında toplum ile devlet arasında köprü olma  görevini üstlenen basın mensuplarımız, her türlü zorluklara katlanarak, gerektiğinde hayatlarını tehlikeye atarak görevlerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedirler. Hiç kuşkusuz bu çabalar takdire şayandır.
    Bu duygu ve düşüncelerle; Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda görev yapan tüm basın-yayın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarı dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor; iyiye doğruya, güzele, barışa ulaşmak için, insanlığa hizmet etmek için çalışıp normal yaşam ve görev başında ebediyete intikal eden kıymetli basın çalışanlarımızı da şükranla ve rahmetle anıyor, “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum.

---------------------------------------

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla bir mesaj paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için çalışan, hemşehrilerimizin haber alma hakkını gözeterek fedakârca görev yapan, şehrimizin; sesi, eli, kulağı olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ekrem Yüce’nin paylaştığı mesajda şu ifadeler yer aldı: “Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için çalışan, hemşehrilerimizin haber alma hakkını gözeterek fedakârca görev yapan, şehrimizin; sesi, eli, kulağı olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Görevi başında hayatını kaybeden basınımızın kıymetli temsilcilerini rahmetle anıyor, tüm basın mensuplarımıza sağlıklı bir ömür ve başarılar diliyorum.”

-------------------------------------

Mengen; Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir

Memur-Sen Sakarya İl temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Bilgi toplumunda basın, temel insan haklarına, meslek etiğine dayanarak itibar kazanmış, demokratik iyileşmelere büyük katkıda bulunmuştur. Ülkemize özgü olarak önce ‘bayram’, sonra ‘gün’ adı altında 59 yıldır 10 Ocak’ta kutlanan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ de, çıkış sebebi, süreci, sonucu bakımından tam da bu farkındalık ve kazanımları içeren bir mahiyete sahiptir.

En yakın çevremizden en uzak coğrafyalara kadar eksiksiz, tarafsız, doğru haber almak, en temel insan hakkıdır. Doğru bilgi, egemenlik savaşlarının haber ve bilgi kirliliği ile daha fazla sürdürüldüğü günümüzde daha bir önem kazanır olmuştur. Basın, tam da bu noktada insanların doğru haber almasına aracılık etmesi yönüyle sosyal, kültürel, siyasal hayatımızda önemli bir işlev görmektedir.

Günümüzde ileri bilgi teknolojileri ve internet imkânları sayesinde, en şahsi olandan en genel ve sosyal olana kadar bütün olayların anında paylaşıldığı portal ve platformlar, hayatın sıradan realitesine dönüşmüştür. Bu çağa ismini verecek derecede önem kazanan bilginin, içerik, erişim ve paylaşımı, haberin nitelik ve etkisini hiç olmadığı kadar artırmış, değiştirmiştir. Artık haber de haberci de her yerdedir. Aslında basını ‘dördüncü kuvvet’ olarak güçlü kılan, halkın sesi, hak ve özgürlük taleplerinin karşılanmasını isteyen geniş kitlelerin haber ve bilgi kaynağı olmasıdır. O nedenle, demokratikleşme, basının özgürlüğünden ve rahat çalışma şartlarından bağımsız düşünülemez olmuştur. Başka bir ifadeyle, genelde bütün özgürlüklerin özelde basın özgürlüğünün sağlanma oranı, demokratik gelişmişliğin ve olgunluğun göstergesi sayılmıştır.

Basın, küresel, bölgesel, yerel, bireysel ve toplumsal ölçekte tüm farklılık ve çeşitliliğin kendisini ifade etme imkânı bulduğu en geniş, en sağlıklı iletişim ağı, alanıdır. İletişim imkân ve araçlarının gelişen teknolojileri ile basının etkisi daha da artmıştır. Basının desteği veya alacağı tavır bir politika veya programın başarılı olup olmamasında çok etkili olmuştur, olmaktadır. O nedenle, haberi çarpıtmadan, olduğu gibi aktarmak ve öğrenmek temiz bilgi ve temiz toplum adına hayati bir meseledir.

Basın mensuplarımız, kar kış, yağmur çamur, soğuk sıcak, demeden oldukça zor şartlarda, gece gündüz fedakârca çalışarak mesleklerini icra etmektedir. Doğal afetlere maruz kalmak, kaza geçirmek, hastalanmak, yaralanmak, kaçırılmak, tutsak edilmek, işkence görmek, rehin alınmak, hatta öldürülmek gibi tehlikeleri göğüsleyerek bize doğru haber ulaştırmak için ter akıtan basın çalışanlarımız, her kademede her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir. Sağlıklı, doğru iletişim ve demokratik gelişme adına çok şey borçlu olduğumuz basın ve basın çalışanlarımızın şeffaf, özgür, özgürlükçü, çoğulcu, katılımcı bir anlayışla çalışması, mesleğe daha fazla saygınlık ve önem kazandırmıştır, kazandıracaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, bugünün, meslek ilkelerine bağlı kalarak, toplumsal hassasiyet içinde çalışmalarını sürdüren gazetecilerin mali ve sosyal haklarının teslim edilmesine, mağduriyetlerinin giderilmesine, çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olmasını temenni ediyor; vefat eden basın emekçilerine Allah’tan rahmet diliyor, bütün basın mensuplarının gününü tebrik ediyoruz.

Murat Mengen

Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Başkanı

------------------------------------------------

"2019 kara bir yıl olarak tarihe geçti”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, basın mensuplarının kamuoyunun bilgilendirilmesindeki en önemli unsurlardan biri olduğunu vurguladı. Karaca, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 10 Ocak 1961 tarihinde çıkarılan ve gazetecilere önemli kazanımlar sağlayan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesinden bu yana, 10 Ocak’ın 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak tanımlandığını belirtti.

Karaca sözlerini şöyle sürdürdü.
“Gazetecilik, büyük bir özveri gerektiren, gerçekten zor bir meslektir. Hatta gazetecilik bir meslek olmanın da ötesinde büyük fedakarlıklar gerektiren adeta kendine özgü bir yaşam biçimidir. Meslektaşlarımız toplumun bilgilendirilmesi sürecinde çok önemli görevler üstlenmiş birer haber neferleridir. Ancak, Meslektaşlarımız günümüzde pek çok hakkı elinden alınan, baskı altında olan, neredeyse sıfır güvenceyle çalıştırılan, bir kalemde işsiz bırakılan, basın özgürlüğünün dibe vurduğu, halkın haber alma hakkının kalmadığı, düşünceyi açıklama ve ifadeyi yayma hürriyetinin yerinde yeller estiği bir atmosferde görevlerini yapmaya çaba göstermektedirler. Bütün bu nedenlerle de 10 Ocak'lar meslektaşlarımız için ne yazık ki bir kutlama vesilesi olamamaktadır. 

Geçtiğimiz yıl ülkemizde 125 gazete, 40 civarında televizyon kanalı kapanmıştır. Bu yıl da gazete kapanmalarının devam edeceği görülmekte, bu da işsiz gazetecilerin artmasına neden olmaktadır. 2019 yılı maalesef mesleğimiz açısından kara bir yıl olarak tarihe geçmiştir. Dileğimiz, içinde bulunduğumuz olağanüstü dönemin bir an önce sona ermesi, gazetecilerin hak ettikleri güvencelere kavuşturulması, mesleğin eski itibarının sağlanmasıdır. 

Bugün maalesef gazetecilik bir suç gibi görülerek, meslektaşlarımız cezaevlerinde çile doldurmaktadır. Basın ve ifade özgürlüğü konusunda dünya ülkeleri arasında en alt sıralarda olmamız, cezaevindeki gazeteciler sıralamasında da en üst sıralarda yer almamız bizleri üzmektedir.

Bu ortamda, basın meslek örgütlerinin de dağınık bir görüntü vermesi gücümüzün bölünmesini beraberinde getirmektedir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen halen umudumuz vardır. Bir dayanışma ve güçlerimizi birleştirme günü olarak değerlendirdiğimiz bu 10 Ocak’ın gücümüzü ve mücadele azmimizi arttırmasına vesile olmasını, 2020 yılının basın çalışanlarının sorunlarının aşıldığı bir yıl olması dileğiyle Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

-------------------------------

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Tüm Sakaryalı basın mensupların 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan Başkan Ergül,” Unutulmamalıdır ki basın mensupları halkın gören gözü, işiten kulağı, konuşan dilidir. Onlar, toplumu aydınlatmak ve bilgilendirmek adına kamu görevi yapmaktadır. Basının çalışmasını zorlaştıran onu baskı altında tutmaya çalışan iktidarların, ifade ve düşünce özgürlüğüne dolayısıyla demokrasiye tahammül edemedikleri ve bir başka rejimi arzuladıkları bilinmektedir. Milletçe birlik, beraberlik,güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı,toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum." dedi.

-----------------------------

 İlimizde, ülkemizde ve dünyada meydana gelen olayların hızlı ve doğru şekilde halkımıza ulaştırmaya çalışan ve bu çalışmalar sırasında bir çok zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan basınımızın çok kıymetli temsilcileri olarak sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik eder, hayırlı çalışmalar dilerim.
Fatih CİNGÖZ
Şuurlu Öğretmenler Derneği 
Sakarya Şube Başkanı

-------------------------------

Başkan Burak’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
mesajı
Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
nedeniyle mesaj yayımladı. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla doğru ve tarafsız bir şekilde
hareket ederek fikirlerini özgürce paylaşmak için mücadele veren tüm emekçi gazetecilerin zor
şartlarda çalıştığını kaydeden Başkan Abdurrahim Burak, mesajda şu ifadelere yer verdi:
“Basın mensuplarımız, halkımızın kanaat ve beklentilerini tarafsız bir şekilde gündeme
taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak çok önemli bir görevi, büyük bir özveri ile zaman mefhumu
gözetmeksizin yerine getirmektedirler. Ülkemizin her köşesinde özverili çabaları ile insanlara
haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan basın çalışanlarımız; vatandaşlarımızın gözü,
kulağı ve sesi olma konusundaki misyonunu, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde
başarıyla yerine getirerek, düşünce hürriyeti ile hak ve adaletin sağlanmasında etkili bir araç
olmuştur. Doğru, dürüst ve tarafsız olarak kamuoyunu bilgilendiren, halkın doğru haber alma
hakkı için her şartta ve her tehlikeyi göze alarak mücadele eden, başta ilimizde görev yapan
basın mensuplarımız olmak üzere tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler
Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

-----------------------------

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Dünyadaki Aynaların Sahiplerine…

“Basın, milletin genel sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete gereksindiği fikrî gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan ortak doğrultuda yürümesini sağlamada, basın başlı başına bir kuvvet, bir okul, bir rehberdir.”
Mustafa Kemal ATATÜRK

Kurtuluşumuz ve mutluluğumuz, millî birlik ve dayanışma içerisinde olmamıza bağlıdır. Bu noktada en mühim görev; milletimizin beynine, yüreğine ve vicdanına ulaşacak basınındır.
Haber alma, insanların en temel ihtiyaçlarından biridir.  Gazetecilik; fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir.
Kamu yararına hizmet veren gazeteci arkadaşlarımız, ülkemizde olduğu gibi ilimizde de sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeye önemli katkılar sağlamaktadır. Gazetecilerin, milletimizi gelişen olaylar hakkında zamanında ve en doğru şekilde bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır.
Toplumun haber alma ihtiyacını yerel ve ulusal platformda zor şartlarda fedakârca karşılayan; doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik yapan, özellikle şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminin tanıtılmasında aktif olarak görev alarak mesleğini onurla icra eden tüm basın mensuplarının  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.
   

------------------------------


Güçlü basına ihtiyacımız var
Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak her zaman güçlü bir basının olması gerektiğine dikkat çekti.
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kamusal hizmet alanında en önemli görevi yerine getirdiklerini söyleyen Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray,“ Kamuoyunun doğru güvenilir bilgiye ulaşmasını sağlayan tüm gazetecilerin gününü kutluyoruz. Özellikle canla başla çalışan her zaman doğru habercilik için fedakarlık gösteren gazetecilere başarılar diliyoruz. Ve özellikle yaptığımız açıklamalarda bizlere destek verdiğiniz için Biz de Tavuk Eti Üreticileri Birliği olarak bu anlamlı günü kutlamak istedik.Her zaman güçlü ve olaylara objektif bakabilen bir basına ihtiyacımız vardır.Değerli basın mensuplarına sağlıklı huzurlu ve ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyoruz’’ dedi.

----------------

AK Parti Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Doğrusever, "Bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı bekleyen; bir satır haberle birçok hayata umut olabileceği gerçeğini unutmadan çalışan değerli basın mensupları ve basın gönüllülerimizin, basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, hayatlarında sağlık ve başarılar dilerim" ifadelerine yer verdi.

---------------------------

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız ve doğru bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevlerini yapan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaa çalışanına kadar tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, bu önemli gün vesilesiyle görevi başında hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anıyorum.
  Fatih KAYA
 SAKARYA İL EMNİYET MÜDÜRÜ


------------------------------

Başkan Sarı; “Vatandaşlarımızın sağlıklı bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Sarı mesajında, kamuoyu bilincini artıran ve güçlendiren en önemli unsurlardan birinin de medya olduğunu hatırlattı. Toplumların gelişmesi ve güçlenmesi için medyanın da güçlü olması gerektiğini ifade eden Başkan İshak Sarı, sözlerinde şu ifadelere yer verdi; “Gazetecilik mesleği çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir.
Tarafsız ve evrensel gazetecilik normları doğrultusunda yayıncılık yaparak kamuoyunu bilgilendiren, yaz-kış, gece-gündüz, kar-yağmur demeden her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamusal görevi de ifa etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizin kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı. 
Karasu Belediyesi Basın Servisi


---------------------------------

BAŞKAN GÜNDOĞDU’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZECİLER GÜNÜ MESAJI
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Gündoğdu, “Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin takip edilmesi zor bir hızda geliştiği günümüz dünyasında, medya hayati bir önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, bir mesaj yayımlayarak yerel ve ulusal basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Başkan Gündoğdu yayımladığı mesajında şunları kaydetti:
 ‘YERLİ VE MİLLİ DEĞERLERİN BENİMSETİLMESİNDE ÖNEMLİ MESLEK’
Milletimizin gözü, kulağı ve dili olan, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru biçimde karşılanmasına vesile olmuş gazetecilerimiz, şüphesiz ülkemizin demokratikleşme sürecine büyük katkı sunmaktadırlar. Zor şart ve imkânlar içerisinde, milletimizi ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, yerli ve milli değerlerimizin benimsetilmesinde de çok önemli bir görevi ifa etmektedirler.
‘GAZETECİLİK GELİŞMEMİZDE ÖNEMLİ ROL ÜSTLENMEKTEDİR’
Basın mensuplarımızın en önemli vasıfları, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır. Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir. 
‘YEREL BASINIMIZ KALKINMAMIZDA ÖNEMLİ BİR İŞLEV’
Bu anlamda, basın mensuplarımızın üzerlerine düşen görevi ziyadesiyle yaptığına yürekten inanıyorum. Yerel basınımız da üstlendiği rolü ile ilçemiz, ilimiz ve bölge açısından çok önemli bir işleve sahiptir. Bu vesileyle, başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, her zaman ve her fırsatta devletinin, milletinin ve bayrağının yanında yer alan yerel ve ulusaldaki bütün Çalışan Gazetecilerimizi tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışma hayatlarında başarı diliyorum. Ebediyete irtihal eden gazeteci arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.


----------------------------

Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, demokrasilerin olmazsa olmazı ‘İletişim özgürlüğü’ şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarındandır.

Basının özgür olmadığı bir ülkede demokratik bir düzenden, insan haklarından ve sosyal gelişmişlikten söz edilemeyeceğini vurgulayan Kurtuluş şunları kaydetti:

“Büyük Önder Atatürk’ün, ‘Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir milletin ihtiyaç duyduğu düşünsel gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesinin sağlanmasında basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür’ sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.

Çalışan Gazeteciler Günü'nün bir anma günü olarak değil bayram günü olarak geçmesi için mücadele veriyoruz. Halkın iktidarında gazetecilerin özgürce mesleklerini sürdürmeleri mümkün olacaktır. Bu karanlık günler elbet geçecek, ne bizler ne de gazeteciler karanlığa teslim olmayacağız” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 10:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER