banner67

Sendika başkanı sağlık işçilerine söz verdi

Geçtiğimiz hafta Öz Sağlık – İş Sendikası Sakarya Şube Başkanlığına atanan Ahmet Kamil Bilgin, Sakarya’da taşerondan kadroya geçen sağlık işçilerine; “Güveninizi boşa çıkarmayacağımıza söz veriyoruz” diye seslendi 

Sendika başkanı sağlık işçilerine söz verdi

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalışan yaklaşık bin 800; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalışan yaklaşık 450 işçi taşerondan kadroya geçirilmişti. Bu işçilerin özlük haklarıyla ilgili süren sendikal faaliyetler kapsamında Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası yetkili sendika oldu. Yaklaşık 3 aydır ilimizde iş yeri temsilcileri aracılığıyla yürütülen faaliyetlerin sonunda geçtiğimiz hafta Öz Sağlık-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanlığına, daha önce Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SEAH) Temizlik Büro Şefi olarak görev yapan Ahmet Kamil Bilgin atandı. 
Bu kararın ardından çok sayıda sağlık işçisi sendikadan istifa edeceklerini söyleyerek sendika genel merkezinden kararlarını gözden geçirmelerini istedi. 
Bugün ise şube başkanı Bilgin bir basın açıklaması yaparak kamuoyuna ve sağlık işçilerine seslendi. 

Bilgin’in açıklamasının tamamı şu şekilde: 


Öncelikle bu kutlu davada bize verilen bu görevi layıkı ile yerine getirmek için canla başla çalışacağımızı beyan etmek isterim. Evet “KUTLU BİR MÜCADELENİN ADIDIR HAK-İŞ”.HAK-İŞ’in farklı ve özel bir anlamı olduğuna dikkati çekmek isterim. Biz bir yönüyle kendi değerlerimizle, kendi medeniyetimizle, kendi inançlarımızla, kültürümüzle kendimiz olacağız ama bir taraftan da evrensel değerleri bu mücadelenin içine katacağız. HAK-İŞ, bir yönüyle yerli ve milli, bir yönüyle evrensel değerleri de içinde taşıyan uluslararası bir kuruluştur. Bu toprakların bize bıraktığı mirası kendi kuruluş felsefesi kabul eden bir HAK-İŞ’ten bahsediyoruz. Bize ait olan, bizim dünyamızı temsil eden, bizim değerlerimize inanmış, bizim değerlerimizle mücadeleyi sürdüren  yerli ve milli bir kuruluştan bahsediyoruz. Bu bizim için çok temel bir farklılıktır. Bu temel farklılığımızı hizmetlerimizle, sendikal mücadeleye kattığımız yeniliklerle güçlendirmeye çalışacağız. Biz bu kutlu davayı böyle bildik ve şimdi bize verilen görev ile bu davanın bir neferi olduk. 
HAK-İŞ OLARAK TAŞERON MÜCADELESİNİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPTIK
HAK-İŞ olarak 12 yıllık mücadelemizin sonucunda taşeron işçiler kamuda kadrolarını elde etti. HAK-İŞ olarak taşeron mücadelesinin öncülüğünü yaptık. HAK-İŞ olarak sorumluluğumuz gereği bu işçilere el uzattık. Bu insanlar modern dünyanın köleleri olmamalı dedik. Çok şükür bugün bunu başarmanın gururunu yaşıyoruz. Taşeron işçilerimizin kadroya alınmasıyla çalışma hayatında demokrasi tarihimizin en büyük reformu gerçekleştirilmiştir. 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren iş kolumuz değişmiş ve Sağlık Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve diğer bazı bakanlıklara bağlı iş yerlerinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşkolunda birleştirilmiş ve örgütlenme hakkı verilmiştir. Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşkolunda birleşen bütünleşen işçi kardeşlerimizi selamlıyorum.   Çalışma arkadaşınız ve içinizden gelen bir kardeşiniz olarak özelde SAKARYA’mızdaki Özsağlık-iş Sendikamıza bağlı is yerlerimizde, genelde  de tüm sendikamız üyesi kardeşlerimizin isteklerini, sorunlarını ve bunların çözüm yollarını biliyoruz. 
   SENDİKAMIZ ile işçi kardeşlerimizin çalıştığı İŞYERLERİNDE öncelikle istişare kültürü, karşılıklı hoşgörü ve diyalog içinde mevcut olan tüm sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmayı planladık ve uyulamaya koymak için yola çıktık.
 Önce insan ve onun emeği diyoruz, önce alın terine saygı diyoruz,sendikamız üyesi olsun olmasın her işçimizin emanetine sahip çıkacağız diyoruz.
SÖZ VERİYORUZ
Bu büyük aile sadece çalışma hayatında değil aynı zamanda hayatın her alanında’’ÖNCE İNSAN ÖNCE EMEK’’ diyerek yoluna devam etmektedir. 
 HEDEFİMİZ ‘’ İşçi kardeşlerimizi maddi ve manevî yönden mutlu edip huzurlu bir işyeri ortamı oluşturabilmek,  huzurlu ve mutlu bir işyerinde çalışan işçi kardeşlerimizin de sosyal hizmet gereği il içinden il dışından gelen tüm misafirlerimizi,hastalarımızı en iyi şekilde ağırlamalarını sağlamak’’ olacaktır. Buradan tüm işçi kardeşlerimize sesleniyorum bize olan inancınızı ve güveninizi boşa çıkarmayacağımıza söz veriyoruz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çakıcı
Çakıcı - 1 ay Önce

Evet maalesef görüyorumki inşAllah genel merkez bir yanlışla kalır yanlış ney diye merak ediyorsanız bu şahıs tepeden bir şekilde geldi ve görüyorumki yanındaki elif gibi dik duran kardeşler bir kere daha dava demişlerdir ve dik durmuşlardır umarız biz işçilere bundan sonraki secimlerini sorarlar ve işçiyi ezenleri temsilci yapıp bir yerlere getirmezler zararın neresinden dönersen kardır ama bu gençlerinde görüyorumki hakları yenmiş malesef yinede işçinin hakkı için el ele vermişler sayın başkan inşAllah süreci bu ekibin fikirlerinide alarak hareket eder yoksa bende bir çalışan işçiyim kimin ne yaptığını iyi biliyoruz sayın başkan temeli sağlam atın temel çok önemlidir başkalarının fikrine değil ekibinin fikri ile hareket et bu işler ekip işidir yoksa sonradan vah çekmek işe yaramaz yanındakilere sahip çıkın onların hepsi çok mücadele etti ve görüyorumki sizide kabullenmişler umarım anlamıştırsınız birilerine maşa olmayın herşeyi herkese değil ekip arkadaşlarınızla paylaşın kuracağın ekipte bundan sonraki belirleyeceğiniz iki isim sizi çok yıprataçak temel derken aslında burdan bahsettim o iki ismin size faydası olmaz zararı olur sayın başkan umarım dikkate alırsınız

İşçi
İşçi - 1 ay Önce

RABBIM UTANDIRMADIN AHMET BEY

Hakan
Hakan - 1 ay Önce

Allah yolunuzu açık etsin .donanımlı bir ekib ile güzel hamleler yapacağınıza inanıyor sizlere sonsuz güveniyoruz başkanım

Ilhan Gülşen
Ilhan Gülşen - 1 ay Önce

ALLAH utandırmasın

Sakarya
Sakarya - 1 ay Önce

Yolunuz açık olsun

Hakan
Hakan - 1 ay Önce

Verilen kararların tekrar düşünülüp tepeden atama değil de tabandan seçilme işlemine gidilmesi gerekirdi saha da kim ne iş yapıyor bizler görüyoruz bu yüzden de bize sorulmadan tepeden bize yönetici gelmesini doğru bulmuyoruz işçiyi düşünüyorsanız bizim görüşlerimizi sormalısınız, geç değil daha zaman var bu karardan dönüleceğini umuyoruz

Erenler
Erenler - 1 ay Önce

Tüm işçi kardeşlermize hayırlı olsun sayın başkan yanınızdaki 4 arkadaşımızın kıymetini bilmenizi tavsiye ediyorum çünkü sizin isminizi bile duymadığımız zamanlar da 4 arkadaşımız işçilerin tüm sorunları ile ilgili ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını biz gördük. Umud ediyorum ki bu arkadaşlarımızın yapmış olduğu hizmet lerin üzerine koyarak devam edersiniz

Işçi
Işçi - 1 ay Önce

Bizim tanidigimiz başkan başından beri yola çıktıklarını kardes sendikalarda emek verenleri ve tum işçilerini ,saglik emekçilerini en guzel sekilde temsil edeceğine inaniyorum.bız baskani dik duruşu ile tanıdık. Işçi kardeşlerimizin MAHMUD HOCASI yolun yolumuzdur. Artik hicbir şeyin ama hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını zaman bize gosterecek.Dik dur baskan hakkini ararken hakkini aradi diye ezilenler seninle .