Servisçilerin 'plaka tahdidi' rahatsızlığı!

Sakarya Otobüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Cevat Demir ve bir grup servisçi Yenihaber’i ziyaret ederek sorunlarını aktardılar. Demir ve servisçiler dışarıdan gelerek servis işi yapan firmaların engellenmesini istediler 

Servisçilerin 'plaka tahdidi' rahatsızlığı!

KÖLE GİBİ ÇALIŞTIRIYORLAR 
Servisçi üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyaretinde konuşan Sakarya Otobüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Cevat Demir, OSB’lere gelen yeni firmaların, İstanbul’dan gelirken kendi servis firmalarını getirdiklerini, bu firmaların Sakaryalı servisçileri köle gibi çalıştırdıklarını öne sürdü. Demir bazı firmaların S plakası olmayan servis aracı çalıştırdıklarını belirtirken OSB girişlerinde sadece S plakalı araçların denetlendiğini, diğerlerinin ise denetlenmediğini öne sürdü. 
PLAKA TAHDİDİ ANLAMSIZLAŞTI 
Demir “Sakarya’nın ekmeği Sakarya’da kalsın” derken “ Bu firmalar Sakarya’da kazanıyor.  Başka yerde yiyor. Geçmişte S plaka tahdidi yapıldı ama hiçbir anlamı kalmadı. Biz denetim istiyoruz. Bizi denetliyorlar. Korsan bir şekilde servis çeken yanımızdan geçiyor. Ona bakan yok. Denetimlerin adaletli bir şekilde yapılmasını istiyoruz. Milli Eğitim’in taşımacılık ihalelerini yaparken de en azından hostes bulundurma zorunluluğu şartını aramasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 15:29
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER