Sofuoğlu Bakan Albayrak’a rapor sunacak 

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, motosiklete getirilen yüzde 10 ek verginin geri çekilmesi için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a bir rapor sunacağını duyurdu

Sofuoğlu Bakan Albayrak’a rapor sunacak 

Dünya Süper Sport Şampiyonu ve eski motosiklet yarışçısı AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, motosiklete getirilen ek verginin geri çekilmesi için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la görüşeceğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 

YÜZDE 10 EK VERGİ 

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Sofuoğlu, “Motosiklete gelen ek vergilerle ilgili hazırladığımız raporu tamamlamak üzereyiz. Bu hafta sonu MOTED temsilcilerimizle birlikte, Hazine ve Maliye Bakanımıza raporu sunacağız. Bilindiği üzere; koronavirüs salgını ve kurdaki artış nedeniyle düşüşe geçen motosiklet pazarına bir darbe de yeni vergi düzenlemesi ile gelmiş, 21 Nisan’da Resmî Gazete’de yayınlanan kararnameyle motosiklete ilave yüzde 10 ek gümrük vergisi getirilerek, toplam ek vergi oranı yüzde 30'a çıkarılmıştı. AB ülkeleri dışındaki ve AB menşeli olmayan ürünlere getirilen bu yüzde 10 ilave vergi, 30 Eylül 2020 yılı tarihine kadar geçerli olacak” ifadelerine yer verdi. 

Serkan OK  

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER