STB Meclis salonuna Ahmet Erkan'ın adını verdi...

Sakarya Ticaret Borsası'nın meclis toplantı salonuna, geçtiğimiz ay silahlı saldırıda hayatını kaybeden yönetim kurulu başkan yardımcısı Ahmet Erkan'ın adı verildi

STB Meclis salonuna Ahmet Erkan'ın adını verdi...

Sakarya Ticaret Borsası yakın zamanda kaybettiği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan’ın adının yaşatılması için Meclis Salonuna Ahmet Erkan Meclis Salonu ismini verdi. Açılış toplantısına Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meslek Komitesi Üyeleri, Ahmet Erkan ailesi, Borsa personeli katıldı. 
Anma ve açılış toplantısında konuşma yapan Meclis Başkanı Avni Uçar; “Ahmet Erkan hepimizin dostu, arkadaşı kardeşiydi, O’ nu kaybetmekten dolayı duyduğumuz üzüntü tarif edilemez. Ailesine ve tüm sevenlerine bir kez daha baş sağlığı diliyorum”. İfadelerini kullandı.
Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı konuşmasında; “Ahmet Erkan sadece STB yönetim kurulu üyesi değildi. İş adamı, üretken,  yardımsever, sevecen, dürüst bir insan olarak bir çok güzel sıfatı taşıyordu. Hayatının baharında bu şekilde aramızdan ayrılmış olmasının derin üzüntüsünü yaşamaya devam ediyoruz. Onu hayallerinden ideallerinden ve sevdiklerinden koparan bu hadise toplumun belleğinde acı bir kayıt olarak kalacaktır Ahmet Erkan’ı unutmak kabullenebileceğim bir şey değil. Çünkü ölümün telafisi ve tesellisi yok. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerekiyor. Sakarya ve Türkiye çok önemli bir değerini kaybetti”. İfadesini kullandı.
Başkan Sarı konuşmasının devamında; Şiddet olayları günden güne artmaktadır. Bunun en temel sebeplerinden biride bireysel silahlanmadır.  Ahmet’in aramızdan koparılması, basit gerekçelerle her gün insanlarımızın ölümle sınanması, bunun toplumda bir hastalık olarak her yerde kol gezdiği gerçeği ile yüzleşmeme neden oldu. Türkiye'nin maalesef önemli toplumsal sorunları var ancak bu sorunları aşma potansiyeli de. Öncelik ise sorunlara dair farkındalık sahibi olmak. Sakarya Ticaret Borsası olarak farkındalık oluşturmak için ellimizden geleni yapacağız. Ahmet Erkan ile başlayan sorgulamanın, bize yakışan şekilde şiddet karşıtı bir kampanyaya dönmesini arzu ediyorum. Hem arkadaşımızı anmak hem de farkındalık amaçlı düşündüğümüz sosyal sorumluluk projesiyle ilgili açıklamayı ilerleyen günlerde yapacağım. Çünkü bir hiç uğruna anlık öfkelerle yada cehalet sonucu sevdiklerimizi kaybetmeyi istemiyoruz ” dedi.
Konuya dikkat çekmek için istatistiki verilerle bir sunum gerçekleştiren Sarı; Umut vakfı tarafından hazırlanan Türkiye Şiddet haritasında Marmara Bölgesinde en çok silahlı cinayetin işlendiği ikinci ilin İstanbul ‘dan sonra  basına yansıyan 166 olayla Sakarya olduğunu, Hoşgörüsüzlüğe , saygısızlığa, şiddete dur demenin vakti geldiğini belirterek, “Değerli arkadaşlarım sizden üzerinde düşünmeniz için bir ricam var. Mizacınız, ahlakınız, kutsallarınız, ihtiyaçlarınız, öncelikleriniz, ideolojiniz ne olursa olsun, asgari düzeyde, tüm gelişmiş hukuk devletlerinde ve ülkelerde olduğu gibi her türlü anlaşmazlığı sulh yoluyla çözebilecek araçları geliştirmemizin sosyal yaşamımızın bir sorumluğu olduğunu düşünmeniz. Bunlar için elimizi taşın altına koymamızın gerekliliği. Sakarya Ticaret Borsası bunu yapmak için bir Başkan Vekilini yitirdi, bir başka insanı yitirmeyi bekleyemez” dedi.
Konuşmaların ardından Ahmet Erkan için okutulan mevlit sonrası, Ahmet Erkan’ın adı verilen STB Meclis Toplantı Salonunun açılışı gerçekleşti.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER