Tanzanya Büyükelçisi'nden SUBÜ'ye ziyaret

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondo, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. Ziyarette yapılabilecek ortak iş birlikleri konuşuldu. 

Tanzanya Büyükelçisi'nden SUBÜ'ye ziyaret

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondo, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve yönetim kurulu üyeleri SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. Büyükelçi Kiondo’ya üniversite ilgili bilgiler veren SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Dil Eğitim Merkezi’nde (SADEM) dünyanın birçok ülkesinden bine yakın yabancı öğrenciye Türkçe eğitimi verdiklerini belirterek, yabancı öğrencileri çok önemsediklerini ifade etti. 
Misafir öğrencilerin aynı zamanda kültür ve ticaret elçileri olduğunu da dile getiren Rektör Sarıbıyık, uluslararası iş birliklerine de önem verdiklerini ve bu kapsamda eğitim programları ile yurtdışına öğrenci ve akademisyen gönderdiklerini yine aynı şekilde yabancı öğrenci ve akademisyenleri de misafir ettiklerini söyledi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Rektör Sarıbıyık, Büyükelçi Kiondo’ya teşekkürlerini ifade etti. 
Rektör Sarıbıyık’ı ülkelerine davet eden Büyükelçi Kionda da, iş birliği konusunda çaba sarfedeceğini dile getirdi. Tanzanyanı’nın 60 yıldır güvenli bir ülke olduğuna da dikkat çeken Kiondo, Sakarya’nın misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti de ifade etti. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE