Tepkilerin yükseldiği o cadde için Büyükşehir’den açıklama

Büyükşehir Belediyesi, uzun süredir altyapı çalışmalarının sürdüğü ve bölge halkının tepki gösterdiği Süleyman Binek Caddesi için açıklama yaptı

Tepkilerin yükseldiği o cadde için Büyükşehir’den açıklama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı (YOLBAK) tarafından devam eden yol yapım ve yenileme çalışmalarıyla ilgili açıklama yapıldı. Şehir genelinde yol yenileme çalışmalarının hız kesmeden devam edildiğine dikkat çekilen açıklamada, Süleyman Binek Caddesini Sebahattin Zaim Bulvarına bağlayan 2 bin 500 metrelik yeni bulvar çalışmasını birinci etabının sona erdiği, ikinci etapta çalışmalarında tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üstyapının da yenileneceği dile getirildi.

Çalışmalarımız hızla ve kararlılıkla sürdürüyoruz
Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Şehrimiz genelinde yol yapım ve yenileme çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyoruz. Yenikent bölgesinden Serdivan geçişlerine yeni bir alternatif oluşturacak, Yazlık Kavşağı’nı kullanan araç sayısında azalmayı sağlayacak olan araç köprüsü ve bölünmüş yol çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Proje kapsamında birinci etapta başlattığımız dönüşümü tamamladık. Şimdi ise Süleyman Binek Caddesi’ni ikinci etap çalışmalarıyla yeni yüzüne kavuşturacağız. Caddenin altyapı çalışmaları sona erdi. Temel ve dolgu işlemlerinin ardından asfalt ile bölgedeki dönüşümü tamamlayacağız. Kaldırımları, aydınlatması, peyzajı ve asfaltıyla yenilenecek caddemiz şehrimizin en modern caddelerinden biri haline gelecek.”


 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 17:42
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamedani
Hamedani - 1 ay Önce

32 evler caddesinin halini de birileri görse...