TGF medyanın sorunlarını masaya yatırıyor

Ankara'da çeşitli ziyaretlerde bulunan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetim kurulu, medyanın tüm sorunlarının çözümü noktasında bir çalıştay düzenlenmesine karar verildi

TGF medyanın sorunlarını masaya yatırıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetim kurulu uzun zamandır çözüme kavuşmayan internet haberciliği başta olmak üzere yazılı basın, radyo ve televizyonların sorunlarını da içeren bir çalıştay yapılmasını kararlaştırdı. 
TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Bu çalıştaya üniversitelerin akademisyenleri, basın örgütlerinin temsilcileri ve konuyla ilgili bürokratları da davet edeceğiz. Hem yazılı basın hem internet haberciliği hem de Radyo ve Televizyonların yaşadığı sıkıntıları masaya yatıracağız. Bu çalıştaydan çıkacak raporun Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacak bir yasa teklifi olmasını bekliyoruz. Hatta sonraki süreçte Basın kanununu da şekillendirecektir” diye konuştu.

Komisyonda 3 isim yer alıyor
Karaca, söz konusu çalıştayın hazırlıklarını yürütmek için Türkiye Gazeteciler Federasyonu bünyesinde bir komisyon kurulduğunu belirterek, bu komisyonda TGF Genel başkan yardımcısı Kemal Kapaklı, Genel sekreter yardımcısı Levent Altun ve yönetim kurulu üyesi Semra Şener’in yer aldığını sözlerine ekledi.

TGF Yönetim kurulu ve TBMM ziyaretleri

TGF ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın vakfı yönetim kurulu TBMM’ne giderek Federasyonun Onursal Başkanı CHP Milletvekili Atilla Sertel, CHP genel başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, MHP Milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz ile AKP Mersin Milletvekili Ulaştırma ve Kalkınma Eski Bakanı Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı  Lütfü Elvan’ı ziyaret etti ve mesleğin sorunlarını içeren  dosyayı sundu.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER