TÜVASAŞ huzursuz

TÜVASAŞ’ta düşük maaş alan taşeron işçilerin fazla maaş alanlardan kesilerek kendilerine verilmesiyle başlayan huzursuzluk sürüyor. Yönetimin ek ödenek başvurusu reddedildi. İşçiler arasında başlayan gerginliğe çare aranıyor

TÜVASAŞ huzursuz

13 FARKLI ÜCRET
TÜVASAŞ’ta, yeni yıl öncesi taşeron işçiler arasında ücret polemiği yaşanıyor. 400’e yakın taşeron işçi bulunan fabrikada 13 farklı maaş tarifesi olması nedeniyle çalışanlar arasında başlayan huzursuzluk devam ediyor. Asgari ücretten yüzde 20 fazla alan 150’ye yakın personel, fabrika yönetimine başvurarak yüzde 40 alan personelden yüzde 10 kesinti yapılmasını ve kendilerine verilmesini istedi. 
NET KARAR ÇIKMADI
Bu talep çalışanlar arasında bölünmeye neden oldu. Düşük maaş alanlar konuyu AKP İl Başkanı Yunus Tever’e taşıdı. Fabrika yönetiminin ek zam için Hazineye yaptığı başvuru da reddedildi. Demiryol İş Şube Başkanı Cemal Yaman geçen hafta işçilerle bir toplantı yaptı. TÜVASAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karabağ’ın da katıldığı toplantıda net bir karar çıkmadığı ve huzursuzluğun devam ettiği öğrenildi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER