Uğur Akkuş'tan 'Hapis cezası' açıklaması

Sakaryaspor'a başkan adayı olan iş adamı Uğur Akkuş, eski eşini darp ettiği iddiasıyla verilen hapis cezasıyla ilgili açıklama yaptı 

Uğur Akkuş'tan 'Hapis cezası' açıklaması

Sakaryaspor kongresinde başkan adayı olan iş adamı Uğur Akkuş'a, 2018 yılında boşandığı eski eşi Gonca Sağlam'ı 2017 yılında darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 7 ay 15 hün hapis cezası verildi. 

Gelişmenin medya organlarında haber olmasının ardından Akkuş'un yönetim kurulu başkanı olduğu A&S Yatırım Holding'den açıklama yapıldı. 

AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE: 

KAMUOYUNA BİLDİRİ

“A&S Yatırım Holding Yönetim kurulu başkanımız Sayın Uğur Akkuş’a ilişkin 27.10.2020 tarihinden itibaren çeşitli internet sitelerinde “Hapis Şoku” içerikli haberlerin yayınlanması Uğur Akkuş’u derinden üzmüş ve yayınlanan haber gerçeği yansıtmamaktadır. Asılsız haberlerin dayanağı olan karar gerçekleri yansıtmadığından ve Yüksek Yargı Yolu açık bir karar olması sebebiyle tarafımızca bildiri yayınlama zarureti doğmuştur.
Uğur Akkuş’un yönetim kurulu başkanı olduğu A&S Yatırım Holdingi’in gelişmesine yönelik ulusal ve uluslararası birçok ciddi adımlar atılır iken, bu tür gerçeği yansıtmayan haberlerle meşgul edilmesi üzücü olup, haberde yer alan hususlara ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirmesini sağlamak üzere aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur; Sayın Uğur Akkuş ve eski eşi arasındaki husumete ilişkin dava henüz kesinleşmemiş İstinaf yolu açık olmak üzere karara çıkmıştır. Asılsız iddialar üzerine hazırlanan haberler Uğur Akkuş’un toplum nezdinde itibarını zedelemekte ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşımaktadır.
Değerli kamuoyu öncelikle bilmelidir ki;

Sayın Uğur Akkuş, dürüstlüğü ile tanınan, pek çok başarılı projeye imza atmış saygın ve yardımsever Tüm Türkiye’ye istihdam sağlayan bir iş insanı ve yöneticidir. Çevresinde saygın ve onurlu bir iş insanı olarak bilinen Uğur Akkuş, basın meslek ilkelerine uymayacak şekilde yayınlanmış olan ve gerçeğe aykırı içerikteki yazıyla zan altında bırakılmaya, toplum nezdinde ve ticari hayatta itibarı zedelenmeye, onur ve şerefi tahkir edilmeye çalışılmıştır. Şunu önemle belirtmek gerekir ki Uğur Akkuş Kadına Karşı Şiddetle Mücadelenin en ateşli savunucularından biri olup, bugüne kadar yapmış olduğu her faaliyette bu husus gözlemlenebilecekken yayınlanan haberlerin bu konuya gölge düşürmesine izin verilmesi mümkün değildir. Basın Yayın etik ilkelerine aykırı hasımane ve taraflı bir şekilde yapılan yayınların Yargı önünde cevap vermek zorunda kalacağını kamuoyuna bildiririz.”

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 23:16
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 3 hafta Önce

Parayı bulan aile sıcaklığını bilmezler, biraz para bulan eşini boşar döver, birini bulur reklam peşinde olur, onlarlada 2-3 yıl Abidin gubidik ve şuradaki gelir onunla başlarlar hey gidi dünya hey

Bozkurt
Bozkurt - 3 hafta Önce

Adamın işi gücü reklam ya, kaliteli bir insan önce yuvasını dağıtmaz,çocuklarını terketmez genelde konuşuyorum bunları 3-4 evlilik,5-9 sevgili değiştirenlerle birlikte oluyor parayı bulanlar yazık

SIRADAKİ HABER