Vali Nayir Kütahya'dan gelen misafirlerini ağırladı

Vali Ahmet Hamdi Nayir'in önceki görev yeri olan Kütahya'dan misafirleri vardı...

Vali Nayir Kütahya'dan gelen misafirlerini ağırladı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, bir dizi ziyaret kapsamında İlimize gelen Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Kütahya Kültür ve Sanatı Geliştirme Derneği Başkanı, aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Abdurrahman Yıldız ile Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin’i makamında ağırladı.
Kütahya ve Sakarya arasında kültürel çalışmalar ile paylaşımlarda bulunmak ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirmek üzere İlimize geldiklerini ifade eden Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, misafirperverlikleri için Vali Ahmet Hamdi Nayir’e de teşekkür ettiklerini söyledi.
Çini sanatçısı olarak farklı tasarımlar yapmaya çalıştığını ifade ederek eserler hakkında Vali Nayir’e bilgiler veren Dernek Başkanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Abdurrahman Yıldız, çininin özellikle mimaride kullanılmasına yönelik çalışmalarının da bulunduğunu belirtti.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, hem Sakarya hem de daha önceki görev yeri olan Kütahya illeri arasındaki dostluk köprüsünün kendisini de mutlu ettiğini ifade ederek, her iki İlin tarihi ve kültürel anlamda önemli zenginliklere sahip olduğunu belirtti.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER