Vergi Dairesi FETÖ firarisi iş adamlarını arıyor

Sakarya Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi, FETÖ'nün Sakarya'daki en önemli finans kaynaklarından biri olarak bilinen ve yurt dışında yaşayan Nizamettin Binici ve Zeki Büyülü'nün vergi borçları için ilana çıktı 

Vergi Dairesi FETÖ firarisi iş adamlarını arıyor

sakaryayenihaber.com - 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Sakarya'daki en önemli finans kaynaklarından birinin İNELSAN inşaat şirketi olduğu belirlenmiş, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından şirkete el konulmuştu. Şirketin sahipleri Nizamettin Binici ve Zeki Büyülü'nün ise 2015 Kasım'ında yurt dışına gittikleri ortaya çıkmıştı. 
İŞE DEVAM EDİYORLAR
Şimdi Nizamettin Binici Kanada Toronto'da, Zeki Büyülü ise ABD'nin Ohio eyaletinde yaşıyor. 
Sakarya'da çeşitli mahkemelerde yargılamaları devam eden ve firari olarak aranan ikili burada kurdukları firmalarla, alışveriş merkezleri ve inşaat yatırımlarına devam ediyor. 
VERGİ DAİRESİ İLANLA ARIYOR!
Sakarya'da bulunan Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi; Ocak ayında firari iş adamlarından Nizamettin Binici'nin vergi borçları ve cezaları için ilana çıkmıştı. 
Vegi Dairesi, 3 gün önce de Binici'nin yanı sıra; Zeki Büyülü'nün vergi borçları ve cezalarının yer aldığı listeyi yayımladı. 
TERÖRDEN ARANANLAR LİSTESİ
Nizamettin Binici'nin 2014 ve 2015 yıllarına ait ödenmemiş yaklaşık 140 bin liralık vergi borcu ve cezası bulunuyor. Zeki Büyülü'nün ise yine 2014 ve 2015 yıllarına ait yaklaşık 105 bin lira vergi borcu ve cezası bulunuyor. 1971 Sivas doğumlu olan Zeki Büyülü, ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü'nün terörden arananlar listesinde gri listede yer alıyor. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 22:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 10 ay Önce

Herkes gemisini yürütüyor

SIRADAKİ HABER