"Virüs sadece öğle vakti mi bulaşıyor?"

Çark Caddesi'ndeki HES kodu uygulaması tartışılmaya devam ediliyor. Caddenin sadece ana girişlerindeki kontrolle devam ederken, vatandaşlar ise uygulamanın sadece 13.0 - 18.00 saatleri arasında olmasına tepki gösteriyor. 

"Virüs sadece öğle vakti mi bulaşıyor?"

Şevval GEÇİN'in haberi
Yeni tip koronavirüs (Koid-19) salgınında vaka ve vefat sayılarının tehlikeli artışı sonrasında hükümet ülke genelinde çeşitli tedbirler aldı. Sakarya Valiliği, genel tedbirlere ek olarak bazı özel uygulamaları da hayata geçirdi. Çark Caddesi ve çevre sokaklarında girişlere belli saatler aralığında HES kodu uygulaması getirildi. Polis ve zabıta ekipleri 13.00 - 18.00 saatleri arasında caddeye girmek isteyenlerin HES kodlarına bakıyor. 

ÇOK SAYIDA GİRİŞ NOKTASI VAR
Uygulamanın Çark Caddesi'nin ana girişlerinde yapılması ve belirli saatleri kapsaması ise esnaf ve vatandaşın kafasını karıştırıyor. Pasajlarla birlikte caddenin yaklaşık 20 giriş-çıkışında bariyerler olmadığı için vatandaşların bir bölümü alternatif girişleri tercih ediyor.

VATANDAŞTAN TEPKİ
Esnaflar getirilen kararın tam uygulanmasını isterken yetkili ekipler son günlerde bariyerleri öğle vakti kurmaya başladı. Bu süreçte Çark Caddesi’ni kullanan vatandaşlar ise “Caddeye her yerden giriş var. Başa ve sona bariyer konunca önlem alınmış olmuyor. İlk günler erken kurulan bariyerler artık öğlen kurulmaya başladı. Bizim anlamadığımız kadarıyla virüs öğle vakti bulaşıyor” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 11:05
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Bu sitedeki bu tarz haberleri şaşkınlıkla okuyorum. Vatandaşa korku pompalamaktan baska bir ise yaramıyor. Sanki bir yerlere bir şeylerin mesaji veriliyor sanki vatandasin agzindanmis gibi!!! önceden habercilik yapardınız artık kendinizce yorumlar yapmaya başlamışsınız pardonda sizden başka memnun olan varmı bu uygulamadan?

Sakarya54
Sakarya54 - 1 ay Önce

Bence çok yerinde bir uygulama. En azından elinden geleni yapıyorlar. Kutluyorum.

Badenur / Esohbetten
Badenur / Esohbetten - 1 ay Önce

Video başında soldan altıncıların ordan geçen kadınlar geçti arkadan gelen adama sıraya gir dedi bu virüs kadınlara özel hakmı tanıyor geçmek icin bu polisin yaptığı işlemden şüpe duyarım.

Takipci halk
Takipci halk - 1 ay Önce

Karamanda fatura yatırmaya çıktım ordan 101 e orada virüs yokmu buralarda uygulama yok sadece çarktamı var sormak istedim çarka girmeyeli 8 ay oldu

Psikolog
Psikolog @Takipci halk - 1 ay Önce

sen evden çıkma :) Allah muhafaza :)

Uğur Başkan
Uğur Başkan - 1 ay Önce

Ben harbiden SAKARYA YENİHABER sitesini seviyorum ve saygı duyuyorum, Sakarya için habercilik için değerli, ( BÜYÜKŞEHİR VE DİĞER İLÇE BELEDİYELERİ HARİCİNDE ) her yorumu tarafsız olarak hatta kendisi eleştirilse bile yayınlıyor. Tebrikler diğer kısımda zaten hiç biri eleştiremediği için kızamıyorum. Çalışmalarınızda başarılar.