‘Yerel basın şehrin gözü, kulağı, sesidir’

Gazetemizi ziyaret eden Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Başkanı ve Öğretim Görevlisi Zülfikar Özçelik, yerel basının önemine vurgu yaptı. 

‘Yerel basın şehrin gözü, kulağı, sesidir’

ŞEHİR AİDİYETİ 

SUBÜ Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Başkanı ve Öğretim Görevlisi Zülfikar Özçelik, gazetemizi ziyaret ederek aynı zamanda öğrencileri olan Şevval Geçin, Seda Kılıç ve Azim Çelik, Melike Hızal ile bir araya geldi. Ziyarette, yerel basının önemine vurgu yapan Özçelik, “Üniversite olarak nitelikli bireyleri sektörle birlikte yetiştiriyoruz. Yerel basın şehrin gözü kulağı sesi ve sağ duyusudur. Sakarya basını güçlendikçe şehir aidiyeti de güçlenecektir. Öğrencilerimin istihdam edilmesinden büyük memnuniyet duyuyorum. Yenihaber ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

YÖK’E İTİRAZ

Bölüm isminin tekrar değiştirilmesi üzerine çalışmalarda bulunduğunu da ifade eden Özçelik, “YÖK bölümün adını değiştirmesi üzerine itirazda bulundum. ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ olsun diye çalışıyorum. Şu anda tercih yapan öğrenciler ‘Basım ve Yayım Teknolojileri’ olarak tercih ediyorlar ancak bölümümüzün dersleri ve hedefleri arasında matbaa veya post prodüksiyon aşamaları yok. Konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı. Şevval GEÇİN 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 12:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER