Gerçek dostlar ve kıymet bilmek

       Gerçek dostlar yıldızlar gibidir, gece karanlıkta belli olurlar! Gerçek dost herkes çıkıp gittiğinde gelendir. Gerçek dostlar size  kusurlarınızı da  sana gösterenlerdir. Dostluk insanlar için çok önemli bir kavramdır. Öyle dostluklar vardır ki akraba ilişkilerinden daha önemlidir, öyle dostlar vardır ki insana kardeşinden daha yakındır.Dostluk, tek bir tanımı olmayan bir kavramdır. Paylaşmak, güvenmek, fedakârlık ve açık sözlülüktür.

    Dost, zor zamanımızda elimizden tutup bizi kaldırabilecek kişidir. Her insanın hayatında mutlaka gerçek bir dosta ihtiyacı vardır. Hem güzel günlerde mutluluğumuzu paylaşan hem de zor günlerimizde sıkıntımızı hafifletmemize yardımcı olan kişiler gerçek dostlarımızdır.

İşte bu nedenle hayatınızda yer alan dostlarınızı iyi tanıyın ve kıymetini bilin.

  İnsan bazen dostlarının kıymetini bilemez veya kim iyi dost farkına varamazlar .İşte o iyi dostlar bazen siz farkına varmadan hayatınızdan çekip giderler.

 Ne zaman mı?

   İyileri dostları aptal zannetmeye ve onların görmezden geldiklerini onlara yutturduğunuzu düşünmeye başladığınızda başlar herşey .

       İşte o zaman hayatınıza kattığı değerlerin farkına varamadığınız dostlar, siz konuşmazken bile sizi her koşulda tüm kalbiyle dinleyenler , her şeye rağmen kendileri  olmaya çalışanlar siz farkettiğinizde çoktan çekip gitmişlerdir hayatınızdan.

    Güneş parlarken kaybettiğinizi karanlık gecede fener ışığı ile aramaya  benzeyecektir gerçeğin farkına vardığınızda gerçek dostları  kazanmaya çalışmak.

  Gerçek dostluklar, çıkar hesabına dayanmazlar. Yapılacak iyiliklerde bir karşılık, menfaat beklemezler.. Bu yüzden gerçek dostlar karşılık beklemeden iyilik yapıp, karşılık beklemeden adım atacak kişilerdir.

  Kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü zor zamanlarda elimden tutan ve beni kaldıran dostlarımın varlığının farkındayım . Ben konuşmazken bile  her koşulda tüm kalbiyle  beni dinleyen ve derdimi dert edip gereğini yapan dostlar. Düştüğüm yerden sorgu sual etmeksizin beni kaldıranlar.

Kıymetini bildiğiniz ve sizin kıymetinizi bilen gerçek dostlarınız  olmanız dileğiyle.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih kütükçü
Salih kütükçü - 3 hafta Önce

Güzel yazı dostum