Gol bulmakta zorlanıyoruz

Sakaryaspor futbol olarak pek göze hoş gelmeyen oyunuyla yine galip gelmesini bilerek üç altın puan aldı. Şuan için gidişat iyi. Rakiplerin puan kayıplarıysa hepsinden daha iyi.

Güzel bir pazar, güzel hava ve stada koşup gelen Sakaryaspor sevdalıları destek vermek için stadı doldurdular. Oyun başında atılan gol bizlerde farka gideceğiz fikri oluşturdu ama atılan golden sonra bitişe kadar stresli dakikalar yaşandı.

Sakaryaspor’un serisi güzel sonuçlarla devam ediyor. Kazanılması gereken maçlardaki kayıpların zararları da hesap edilmelidir. Takımın en büyük sıkıntılarından biri de atılan golün ardından geçen dakikalarda galibiyetin garantisi olacak bir farklı golün atılmamasından dolayı hem sporcuların hem de taraftarların sıkıntı çektiklerini gördük.

Gol sıkıntısı var. Bunlara rağmen takımın Berk İsmail gibide golcüsü var. Şahsi yeteneklerini de kullanarak çerçeveyi bulabiliyor. Şutları ve kafa vuruşlarının başarılı oluşlarından golcü sporcu olarak takımına katkılar sağlıyor.

Orta saha çalışkan, maç kazanma azminde oyuncularla sahaya sürülmüş ama gol pozisyonlarında yoklar. Ara paslarda olsun, şutlarda olsun rakiplere üstünlük sağlayamıyorlar. Karşı karşıya pozisyonlarda beceriksizlikler gördük.

Takımın ileri uç kanatlarından iyi ortalar ve paslar gelmiyor. O zamanda golleri bulmada zorlanmalar oluyor. Takımımızı baskıya alan kulüpleri de seyrettik. O zamanda maçları izlemek taraftarlara ızdırap yaşatıyor. Hakem düdüğünde son ötüşü gelmek bilmiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 9 ay Önce

Oyun planı yok. Orta saha hakimiyeti yok. Üstüste isabetli pas yok. Rakipten dönen topu tekrar huücumda kullanabilmek yok. Sadece karşı ceza sahasına uzun ortalar yapabilen ama bir tek golcüsü olan bu takımın yapabildiği tek şey, açılmış olan rakibe karşı kontratak oynamak.

"İlk takım arasına girdik" diye seviniyoruz ama futbol hâlâ yok.

Sakaryalı
Sakaryalı - 9 ay Önce

Hocanın hiç bir oyun şablonu yok. Oyunu okuma yok. Oyuncu değişiklikleri ve zamanlamaları yanlış. Geçen yıl finali hoca yüzünden kaybettik. Bu yıl yine aynısı olacak. Tamam bizim çocuksun ama olmuyor be Şaban olmuyor. Yol yakınken bırak lütfen bırakkkk...