Gün zor, gelecek gururlu

Neden bilmiyorum ama bir türlü Allah’a tabii olamıyoruz biz. Dudaktan değil, gönülden, ‘’Allah var, gam yok’’ diyemiyoruz biz. Yaşanana rızamız, hayata sabrımız olsa da, inancımızı utandıran, bir de öfkemiz var bizim.
Olmadı ve olmuyor işte. Hayatin kumandasını, bir türlü Allah’a teslim edemiyoruz biz. İnsanız çünkü. İmana düşman olan, nefis sahibi kuluz. Gecenin karanlığını, gecenin çaresizliğini ve gecenin körlüğünü yaşıyor iken, sabah doğacak güneşin hayalini kuramıyor insan.  Yarın, güzel olacak, yarın, her şeyi unutturan mucizeler getirecek olsa da, zor olan bugünü yaşayıp, zor bugünün havasını soluyor iken, güzel olacak olan yarını sabır ile beklemek, ağır geliyor yüreğe.
Evet, günü yaşıyor iken, yarına umut ile bakmak zor geliyor nefse. Ancak, artık iyi olmak istiyor yürek. Gelen baharı çılgınlar gibi yaşamak, masmavi gökyüzü altında, yeni düşler üretmek, hayata, aşka, vatana ve İslam’a dair şiirler yazmak, huzur ekip, huzur biçmek istiyor. Ruh, tam anlamı ile fabrika ayarlarına dönmek, derin almak, bedene veda edeceği güne kadar, sabır ile dost olmak ve Allah’a sığınmak istiyor. Kalem de, 2019 seçimlerine doğru giderken, açık açık siyaset yazmak istiyor.
Evet, benim cahil gözümün gördüğü kadarı ile, 2018 zor bir gebelik yılı, 2019 ise, çok güç, çok sancılı, uzun ve terleten bir yeni doğum yılı olacak. Dünya çok şaşkın, dünya, kime ne diyeceğini, kime hak vereceğini bilmiyor. Zira, yıllar boyunca alıştığı düzen, yavaş yavaş başka bir şekil alıyor. Yıllar boyunca, tam ortasında sus pus duran Türkiye, artık dünyaya dair söz söylüyor.
Evet, gelecek, gelirken çok güzel, çok özel şeyler getirecek. Gelecek, huzur getirecek. Barış getirecek ve demokrasi getirecek. Osmanlı yıkıldıktan sonra, kendini dünyanın patronu zanneden Amerika, yavaş olsa da, elindeki gücü kaybedecek. Bütün bu yazdıklarım, kimine göre bir hayal gibi, kimine göre çok fazla masalsı gelebilir. Kimi, ‘’umut, fakirin ekmeği’’ gibi yorum da yapabilir. Fakat ben inanıyorum ve ileri gidip iddia da ediyorum, gelecek yıllar içinde Türkiye, dünya sahnesinde, baş aktörlerden biri olacak.
Gün, çok zor olsa da, gelecek, onurlu ve gururlu olacak. Ancak, bu onur, bu gurur için de, bu aziz, dünyada eşi benzeri olmayan bu millete, çok büyük işler düşüyor. Çünkü iç siyaset, bu kadar seviyesiz hale gelmiş iken, ana muhalefet partisi, tüm iplerini Amerika’ya teslim etmiş iken, başta milletin seçtiği Cumhurbaşkanı olmak üzere, Türk milletine, ağız dolusu ve bel altı cümleler ile hakaret ediyor iken ve her partide, Pkk’ya, Fetö’ye sempati duyan insanlar var iken, millete uyanık olmak düşüyor. Millete her türlü ihanetin hesabını sormak düşüyor. Ve bu aziz millete, şu zor zamanda, secde secde dua etmek düşüyor 

YORUM EKLE