10 BİN VATANDAŞ OKUR YAZAR OLDU

Eğitim seferberliği kapsamında ilimizde 10 bin vatandaş okuma yazma öğretildi. Geçen yıl itibariyle il genelinde 6 bin 559 kurs açıldı ve bu kurslardan 109 bin 564 vatandaş yararlandı. Vatandaşa ulaşma konusunda Sakarya 10’uncu sırada

10 BİN VATANDAŞ OKUR YAZAR OLDU

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu, 2018/2019 Eğitim Öğretim yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, İşkur Müdürü Tekin Kaya’nın yan ısıra kurulda yer alan Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İşverenler Sendikaları Konfederasyonu, Eğitim Sendikası ve Halk Eğitim Merkezi Müdürleri katıldı.
6 BİN KURS AÇILDI
Hayat Boyu Öğrenme Alanından Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Çakmak kurul üyelerine yürütülen çalışmalar hakkında sunum yaptı. Geçen yıl itibariyle ilimiz genelinde çeşitli alanlarda 6 bin 559 kurs açıldığı, bu kurslardan 109 bin 564 vatandaşın yararlandığı belirtildi. Bu süreçte yaklaşık 10 bin vatandaşın kurslara katılarak okuma yazma öğrendiği açıklandı. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlara ulaşma oranında ise Sakarya’nın Türkiye’de 10.sırada olduğu da vurgulandı.
İSTİHDAM KURSLARI
İl genelindeki resmî, özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla faaliyet gösteren İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısında gündemdeki konular üzerinde değerlendirmelerde bulunulurken, istihdama yönelik karşılığı olan farklı kurslara ağırlık verilmesi noktasında neler yapılabileceğinin araştırılması için geniş katılımlı komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE