101 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ YATIRIMLARIN TEMELİ ATILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde hayata geçireceği, 101 Milyon değerindeki 9 proje için temel atma töreni düzenlendi. Başkan Toçoğlu, “İstikrar ortamına kavuşmanın şükrüyle çalışma tempomuzu arttırıyoruz” dedi.

101 MİLYON TL DEĞERİNDEKİ YATIRIMLARIN TEMELİ ATILDI

TEMEL ATMA 
Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni dönemde hayata geçirilecek 9 proje için temel atma töreni düzenlendi. SEAH karşısındaki Büyükşehir ek hizmet binası önünde gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, AKP Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve belediye başkanları katıldı. 

OYLARIN KARŞILIĞI
Törende konuşan AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Ak Parti olarak hizmetlerimizi seçim odaklı yapmıyoruz. 1 Kasım’da aldığımız oyların karşılığını vermek için gece gündüz çalışacağız” dedi. Vali Coş ise Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı yatırımları ile şehrin geleceğini inşa ettiğini ifade etti.

DİNLENMEK YOK
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise konuşmasında istikrar vurgusu yaptı. Toçoğlu, “Hamdolsun ülkemiz 1 Kasım neticesinde istikrar ortamına kavuşmuş oldu. Bu nedenle istikrar ortamına kavuşmanın şükrüyle çalışma tempomuzu arttırıyoruz. Seçim geldi, sonuçta yüzde 49,5 oy aldık, hadi biraz dinlenelim’ diye bir şey demiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındaki Büyükşehir ek hizmet binası önünde gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, STK temsilcileri, Büyükşehir Bürokratları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar yaptı. Temeli atılan projeler ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Oktar, yeni çalışmalar üzerinde de gerekli hazırlıkların devam ettiğini aktardı.

SAKARYA SEVDASI
Açılışta konuşan Başkan Zeki Toçoğlu’u, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana şehrimiz için birbirinden önemli projeleri hayata geçirdik. Tamamlanan her bir yatırım, hemşerilerimize dokunan her bir proje, Sakarya’ya hizmet etme sevdamızı daha da arttırdı. Çünkü bizim anlayışımıza göre, ‘iki günü birbirine eşit olan kayıptadır.’ Biz, yeni başlangıçların bereketine inanan bir anlayışın temsilcileriyiz. Her yeni gün, Sakarya için yeni projeler inşa etmenin heyecanını taşıyoruz. Bu şevk ve heyecanla, şehrin tamamına yayılan altyapı ve içmesuyu yatırımlarımızı gerçekleştirdik” dedi.

DİNLENMEK YOK
Temelini attıkları 9 ayrı proje ile il genelinde 101 Milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirten Toçoğlu, “Hamdolsun ülkemiz 1 Kasım neticesinde istikrar ortamına kavuşmuş oldu. Hepimiz istikrarın ne kadar değerli bir şey olduğunu hep birlikte görmüş olduk. Bu nedenle istikrar ortamına kavuşmanın şükrüyle çalışma tempomuzu arttırıyoruz. ‘Seçim geldi, sonuçta yüzde 49,5 oy aldık, hadi biraz dinlenelim’ diye bir şey demiyoruz. Vatandaşımız 1 Kasım’da bize şunu dedi; ‘Sakın yerinizde saymayın, beklemeye yapmayın, size güveniyoruz, şimdi daha fazla çalışmanız zamanıdır” ifadelerini kullandı.

9 AYRI PROJE
Temel atma töreni gerçekleştirilen 9 ayrı proje hakkında bilgi veren Toçoğlu, “Bugün temelini atacağımız şehrin ilk katlı otopark projesi, ulaşım konusundaki hassasiyetimizle yola çıkılan bir projedir. Temelini atacağımız projelerimizden bir diğeri Afet Koordinasyon Merkezi. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışındaki örneklerini inceleyerek hazırladığımız bu projeyle, olası afet anında, tüm koordinasyon, tek merkezden daha etkin bir şekilde yürütülecek. Bugün Harmanlık Sosyal Tesislerinin bulunduğu alanda itfaiye teşkilatımız için yeni bir hizmet binası da inşa ediyoruz. Ayrıca projenin hemen yanına sentetik saha inşa ederek; spor yapılabilecek alternatif alan sayısını da arttırmış olacağız” şeklinde konuştu.

SEÇİM ODAKLI DEĞİL
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün törende yaptığı konuşmada, “1 Kasım seçimlerinde milletimiz bize güvendi. Sakarya yüzde 67,5’luk destekle davasına sahip çıktı. Bize güvenen milletimize teşekkür ediyorum. AK Parti olarak hizmetlerimizi seçim odaklı yapmıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirdiği 101 milyonluk yatırım AK Parti hizmet anlayışının adeta özetidir. 1 Kasım’da aldığımız oyların karşılığını vermek için gece gündüz çalışacağız. Hükümetimizin Sakarya’da hayata geçirdiği yatırımların da takipçisiyiz. AK Parti hükümetinin verdiği sözler senettir. Yeni yatırımlar şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK
Şehre yapılan 101 milyonluk yatırımın hayırlı olmasını temenni eden Vali Hüseyin Avni Coş, “Şehrimizde her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi sadece üstyapı yatırımları değil, altyapı yatırımları ile de adeta şehrin geleceğini inşa ediyor. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak şehrimize hizmetlerin devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilen konuşmalarının ardından Kocaali ve şehir merkezindeki proje bölgeleri ile canlı bağlantı yapıldı ve 101 milyonluk yeni yatırımın toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE