15 bin minik ressam anneleri için çizecek

15 bin minik ressam anneleri için çizecek

15 bin minik ressam anneleri için çizecek

Dr. Turgay Şenen tarafından başlatılan okul öncesi çocuklara yönelik 'Canım Annem' konulu resim yarışması büyük ilgi görüyor. Yarışmaya 15 bin anaokulu öğrencisinin katılması bekleniyor.

15 bin minik ressam
Bu yıl 3.'sü düzenlenen yarışmaya 358 anaokulundan 15 bin minik ressamın katılması bekleniyor. Yarışmanın tanıtımından sorumlu Sabihahanım İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğretmeni Yasemen Güler, yarışmaya resmi kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin de destek verdiğini söyledi. Güler, yarışmayı okul öncesi eğitim gören çocukların resim sanatına ilgilerini yoğunlaştırmak, bir konu başlığı altında çocukların dünyasını resmetmek ve yarışma ruhunu aşılamak amacıyla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Ödüller Anneler Günü'nde
Bu projenin Marka Şehir Projesi içinde önemli bir yer tutacağını ifade eden Güler, şu bilgileri verdi: 'Bütün okulların katılımını sağlayacağız. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü büyük destek verdi. 15 bin minik ressamın yarışmaya katılmasını planlıyoruz. Okullarda yaptırılacak resimler 16 Ocak 2009 tarihine kadar Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilecek. Seçici kurul tarafından resimler 25 Mart 2009'a kadar elemeden geçirilecek. Elemeyi geçenler 15 Nisan'da canlı performansla tekrar yarışacak. Burada dereceye giren 50 eser 10 Mayıs 2009 anneler gününde düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.'

Üç kategoride değerlendirilecek
Güler, dereceye giren resimlere başarı, sergileme ve özel kategori olmak üzere üç kategoride ödüle verileceğini belirtti. En güzel 10 eserin başarı ödülü ile ödüllendirileceğini anlatan Güler, 'Bu kategoride dereceye girenlere başarı sertifikası ve Cumhuriyet altını verilecek. 20 esere de sergileme ödülü verilecek. Bu alanda dereceye girenlere yine sergileme sertifikası, yarım altın takdim edilecek. Özel kategori dalında ise dereceye giren 20 resim sahibi sergileme ödülü, çeyrek altın alacak. Ayrıca üç kategoride dereceye giren çocukların annelerine ücretsiz kadın sağlığı muayenesi yapılacak.' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE