150 BEKÇİ ALINACAK

Valilik 4 ayrı kaymakamlık tarafından 150 bekçi alınacağını duyurdu. Valilik'ten konuyla ilgili yapılan duyuruda bekçi alımı yapılacak kaymakamlıklar ve şartlar bildirildi.

150 BEKÇİ ALINACAK

Alım yapacak kaymakamlıklar
Adapazarı (80), Serdivan (40), Erenler (20), Arifiye (10)
Kimler Başvurabilir?
Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak.
Erkek ve Türk vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul, ön lisans, lisans veya lisansüstü mezunu olmak,  askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, (Asıl aday listesine girenlerin bekçiliğe giriş sınavı için verdikleri dilekçenin Valilik/Kaymakamlık tarafından il/ilçe Emniyet Müdürlüğüne/Amirliğine havale olduğu tarih; yedek aday listesine girenlerin ise adaylığa tayin tarihi dikkate alınacaktır.)
Türk toplum anlayışına göre kötü şöhretli tanınmamak, kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak, müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,  en az 167 cm boyunda olmak, herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak.
Başvuru süreci
Sakarya Valiliği tarafından yayımlanan bekçi alım ilanına başvurular, 16 Kasım - 30 Kasım 2017 tarihleri arasında İlçe Emniyet Müdürlüklerine yapılacak.
Gerekli belgeler
* T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı
* Okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği
* Askerlik durum belgesi
*  4,5x6 cm ölçülerinde (6) adet fotoğraf
* Adli sicil belgesi
* Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge
* Hazırlık okumuş ise belgesini ibraz etmek zorundadır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER