17 AĞUSTOS'TA YILSONU

17 Ağustos İlkokulu’nda yılsonu etkinliği düzenlendi. Anne ve babaların unutulmadığı gecede 1-A sınıfı öğrencileri hazırladıkları pankartlar ve sloganlar ile anne-babalarından beklentilerini ifade etti

17 AĞUSTOS'TA YILSONU

17 Ağustos İlkokulu’nda yılsonu etkinliği düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından sahneye konulan 1-A sınıfı öğrencilerinin “İzmir Marşı” gösterisi tüm izleyicileri coşturdu ve büyük alkış aldı. 1-C sınıfı öğrencileri hazırlamış oldukları “Çiçeklerin Dansı” gösterisi ile öğrenciler drama ve dans konusundaki yeteneklerini sergilerken, gösterinin sonundaki “Bayrak” şarkısı ile de vatan sevgilerini ortaya koydular. “Erik Dalı” dans gösterileri ile salonu coşturan 1-D sınıfı öğrencileri ve ardından sahnede Atatürk sevgilerini ifade eden “İzindeyiz Yüce Atam” gösterilerini sergileyen 1-B sınıfı öğrencileri izleyenlerden büyük alkış aldı.
EBEVEYNLERE MESAJ
Anne ve babaların unutulmadığı gecede 1-A sınıfı öğrencileri hazırladıkları pankartlar ve sloganlar ile anne-babalarından beklentilerini ifade ederek tüm yetişkinlerden tebessüm etmelerini isteyen güzel bir şarkı ile mesajlarını ilettiler. 1-B sınıfı öğrencileri hareketli Zumba gösterileri ile izleyenlere neşe dağıtırken, programın sonunda 1-D sınıfı öğrencileri muhteşem bir İstiklal Marşı gösterisi sundular. Yıl boyunca çalışan öğrenciler Bolu Yöresi, Silivri Yöresi, Anadolu Ateşi ve Adıyaman Yöresi halk oyunları gösterileri ile de büyük beğeni topladılar.
KORODA YER ALDILAR
Program tüm öğrencilerinin rengârenk kıyafetleri ile koroda yerlerini alarak söyledikleri şarkılar ile sonlandı. Program sonunda bir konuşma yapan Okul Müdürü Cumhur Karasu, öğrencileri bu büyük başarıları için tebrik ederken, onları izlemeye gelen anne ve babalarına da desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yaptığı konuşmada çocukların gelişiminde sosyal etkinliklerin en az akademik eğitim kadar önemli olduğunu belirten Cumhur Karasu, bu konuda emek harcayan 1-A Sınıfı Öğretmeni Eylem Serpil Atay Karaman, 1-B Sınıfı Öğretmeni Serpil Yiğit, 1-C Sınıfı Öğretmeni Emin Kılınç ve 1-D Sınıfı Öğretmeni Osman Çalık’a tüm öğrenci ve veliler adına birer buket çiçek vererek şükran duygularını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER