1808 başvurudan 504'ü hibe desteği alacak

2013 yılı KKYDP makina ekipman alımı başvuruları değerlendirildikten sonra hibe desteğini almaya hak kazananların hibe sözleşmelerini 2 Eylül Pazartesi gününe kadar imzalamaları istendi.

1808 başvurudan 504'ü hibe desteği alacak

Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada hibe sözleşmesi imzaladıktan sonra makine ekipman alımından vazgeçen yatırımcıların 2 yıl süreyle başka makine ekipmana başvuru yapamayacaklarının altı çizildi.
2013 yılı 9. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Makine Ekipman alımlarının desteklenmesi projesi ile ilgili olarak Sakarya’da 1808 adet Makine Ekipman Desteği hibe başvurusu yapıldı. İllere tahsis edilecek ödenek illerin tarım alanı, kırsal nüfus, tarımsal üretim değeri ve sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi kriterleri çerçevesinde Bakanlıkça yapılan değerlendirme sonucu Sakarya’ya 1 milyon 687 bin 442,95 TL ödenek tahsis edildi. Tahsis edilen ödenek gereği 504 yatırımcının hibe desteği ödemesine hak kazandığını kaydeden Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, “Hibe sözleşmesi imzaladıktan sonra makine ekipman alımından vazgeçen yatırımcılar 2 yıl başka makine ekipmana başvuru yapamayacaklar. Hibe sözleşmeleri, nihai listede yer alan yatırımcılar tarafından 2 Eylül Pazartesi gününe kadar il müdürlüğümüzde imzalanacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER