2 büyük deprem kapıda!

2 büyük deprem kapıda!

2 büyük deprem kapıda!

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, 2013 yılından sonra Sakarya çukurunda her an deprem olabileceğini belirterek, İstanbul'un kuzeyini ise 2 depremin beklediğini öne sürdü.

2025 YILINA KADAR
Toplum Gönüllüleri Vakfı'nca (TOG), Adapazarı Nikah Sarayı'nda gerçekleştirilen ''Deprem'' konulu konferansta konuşan Türkiye Jeofizik Kurumu Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Sakarya'nın 2025 yılına kadar iki büyük deprem göreceğini söyledi.
1999 yılında yaşanan depremin odak merkezinin Gölcük olduğunu ifade eden Ercan, Sakarya'nın yapısal özellikleri nedeniyle depremden büyük yara aldığını dile getirdi.

2 BÜYÜK DEPREM
1988 yılında yaptığı sismik ve elektromanyetik çalışmaya göre, Sakarya'nın bulunduğu bölgede 750 ile bin kilometre kalınlığındaki kesitin jöle kıvamında olduğunu belirten Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sözlerine şöyle devam etti: ''Hesaplarım doğruysa, Sakarya çukuru 2025 yılına dek 2 tane 6'nın üzerinde yıkıcı deprem görecektir. O nedenle bazı yapıların onarılıp güçlendirilmesi yerine, yıkılıp yeniden yapılmasını daha doğru buluyorum.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER