2 İLKOKUL, 1 ORTAOKUL, ONARIM İNŞAATI BİTMEYEN BİNADA: DERSİMİZ İNŞAAT

Dün 2017-2018 öğretim yılı başladı. Sakarya’da onarım inşaatları yaz tatilinde tamamlanmayan okullarda öğretim yılı sorunlu açıldı. Tadilatı bitmeyen Necdet Islar İlkokulu binasında, inşaat molozları arasında 2 ilkokul, 1 ortaokul eğitim verecek

2 İLKOKUL, 1 ORTAOKUL, ONARIM İNŞAATI BİTMEYEN BİNADA: DERSİMİZ İNŞAAT

ONARIM BİTMEDİ DİYE
2017-2018 öğretim yılı Sakarya’da tamamlanmayan okul onarımları nedeniyle sorunlu başladı. Onarımları bitmeyen okulların öğrencileri başka okullara gönderildi. Mithatpaşa Mahallesi’ndeki Orhangazi İlkokulu öğrencileri de onarımı bitmediği gerekçesiyle Şirinevler Mahallesi’ndeki Necdet Islar İlkokulu’na gönderildi. Ancak Şirinevler Ortaokulu ile aynı binayı kullanan Necdet Islar da onarım bitmemişti.
BURADA DERS Mİ YAPILIR?
Dün 3 okulun bini aşkın öğrencisi moloz yığınları arasında ders başı yaptı. Öğrenciler bahçedeki ve koridorlardaki moloz yığınları arasından geçerek dersliklerine gittiler. Bir tarafta inşaat işçileri çalışmaya devam ederken, öğretmenler de ders yaptılar. Bir çok veli ise okulun bu uygunsuz ortamı nedeniyle çocuklarını eve götürürken “ böyle bir ortamda ders mi yapılır. Milli Eğitim yöneticileri bunu görmüyor mu” diyerek tepki gösterdiler. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER