200 aileye aşure dağıtacaklar

Sakarya Beşir Derneği bu yıl ihtiyaç sahibi ailelere 200 paket aşure ikramı yapacak. 

200 aileye aşure dağıtacaklar

Sakarya Beşir Derneği Sakarya Temsilcisi Nevzat Yetişircan,  “Muharrem ayı ilahi bereket ve feyzin, rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Muharrem ayı hem İslam tarihi açısından, hem de kültürümüz bakımından adeta paylaşmanın ve kardeşliğin sembolü olmuştur” dedi.

Bu yıl pandemi süreci nedeniyle aşureleri kapalı paketler halinde dağıtacaklarını belirten Yetişircan, “Yüzyıllar boyunca büyük bir coşku, heyecan ve muhabbet ile karşıladığımız bu ayda Beşir Derneği olarak her yıl gelenek haline getirdiğimiz, şehrin muhtelif yerlerinde yaptığımız aşure ikramını bu yıl pandemi süreci nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine aşure paketi vererek yapmayı uygun gördük. Toplamda 200 paket aşure ikramında bulunacağız ” dedi.

Yetişircan, “Bu vesileyle paylaşmanın önemini yeniden hatırlatmayı toplumda birlik beraberlik kardeşlik ve muhabbetin yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz aşure ikramına katkı sağlayan, dağıtılmasında emeği geçen ve hayra vesile olan hayır sahiplerine çok teşekkür ediyoruz. Muharrem ayımız mübarek olsun. Bu mübarek günlerin ülkemizin birliğini, dirliğini, beraberliğini, kardeşliğini güçlendirilmesine vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyoruz” diye konuştu.


 

banner3
YORUM EKLE