2021 yılından umutluyuz

Başta kovid-19 salgını olmak üzere birçok sıkıntının yaşandığı 2020 yılını geride bırakan Sakaryalılar, yeni yıldan umutlu olduğunu söyledi

2021 yılından  umutluyuz

sakaryayenihaber.com-Serkan OK-Şevval GEÇİN

2020 yılını felaketlerle birlikte geride bırakırken Sakaryalılara, yeni yıldan beklentilerini sorduk. 2021 yılında salgının bir an önce bitmesini temenni eden vatandaşlar, 2020 yılını da “kara yıl” olarak nitelendirdi. Emekli öğretmen Maksut Doğan, “2020 yılı karanlık yılı oldu. Ekonomide vatandaşımız tamamıyla çökmüş durumda. İşçimiz, köylümüz herkes şikayetçi, hepimiz mağduruz. Ben emekliyim, emeklilere yapılan zamlara bakın, insanın gülesi geliyor. Kendi vatanına hizmet etmiş insanlara 5 kuruşu çok gören yetkililer, birilerine kepçe ile aktarıyor. 2021 yılı için dileğim insanların fitre ve zekata muhtaç olmadığı bir yıl olmasıdır. Hırsızların, soysuzların çalmadığı bir yıl olmasını isterim” dedi.

“MİLLET OLARAK YORULDUK”

Kar ve yağmur yağmadığı için kuraklık tehlikesi yaşandığının altını çizen Hamit Çetin isimli vatandaş ise, “Hastalık, sağlık ve ekonomi derken kötü bir yılı geride bıraktık. Bu yıl kış da geçmiyor. Aralık ayında olmamıza rağmen havalar çok sıcak. Bu süreçte umarım kurak günlerle karşı karşıya kalmayız. Millet olarak çok yorulduk. 2021 yılından beklentimiz tüm insanlığın üzerinden bu virüsün bir an önce kalkmasıdır. Eski sosyal yaşantıya dönmeyi bekliyoruz. Aşının da bulunmasıyla iyi yerlere gelineceğine inanıyorum” diye konuştu.

“AŞIYA GÜVENMİYORUM”

Kovid-19’a yakalandığını ve zorluklar çektiğini söyleyen Bülent Altıntaş, “Birçok insanımız da bu sıkıntıları yaşadı. İnşallah bir an önce bu hastalığın bitmesi ve çözüm yoluna kavuşmasını temenni ediyorum. Virüs 2020 yılında insanları çok zor durumda bıraktı. İnsanları yaşamak ile yaşamamak arasında bıraktı. Aşılar inşallah iyi yönde etki eder ama Çin aşısına pek güvenmiyorum. Aşıyı vurmak ile vurmamak arasında çok kararsızım. Emekli maaşı ile geçinen bir insanım. Yeterli değil ama idare ediyoruz. Çalıştığımız zaman nefes alarak, çalışmadığımız da ise kendimizi sıkarak yaşamaya çalışıyoruz. 2021 yılı insanlarımız, esnaflarımız ve sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözüme kavuşacağı bir yıl olur” dedi.

“ESNAF DAHA ÇOK ETKİLENDİ”

2020 yılında kovid-19 salgını nedeniyle esnaf kesiminin daha çok etkilendiğini söyleyen Yusuf Çetin, 2021 yılına umutla baktığını söyledi. Çetin, “2020 yılında ekonomik sebeplerden dolayı zor günler geçirdik. Birçok esnafımız halen sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. 2021 yılı inşallah insanlığa ekonomimize, sosyal yaşantılara hayırlı ve bereketli gelir. Yeni yılda işlerimiz açılır ve daha refah yaşamayı umuyoruz. Ümitlerimizi hiçbir zaman kaybetmedik. Herkesin yeni yılı kutlu olsun” şeklinde konuştu.

BİRLİK ÇAĞRISI

Kovid-19’un insanlar arasında huzursuzluk yaşattığını ve bu sürecin ancak birlikte hareket edilerek atlatılacağını savunan Hami Yıldırım, “2020 yılında tüm dünyada olduğu gibi hem Türkiye’de hem de Sakarya’da kovid-19 salgını ile savaştık, savaşmaya da devam ediyoruz. Genciyle yaşlısıyla hepimiz bu durumdan sıkıldık. Salgın döneminin bir an önce bitmesini istiyorsak, hep birlikte tedbirlere sıkı bir şekilde uymamız gerekli. Dışarıdan gözlemlediğim kadarıyla çoğu insan tedbirlere uymuyor, dikkat etmemiz gerekiyor. Benim 2021 yılından beklentim umarım bu hastalık biter ve her şey düzelir. Salgın bitse bile eski ortamlara dönüleceğini sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 14:28
banner3
YORUM EKLE