2'ŞER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAPİS İSTENDİ

Kaynarca ilçesindeki ormanlık alanda Suriyeli hamile kadın ile 10 aylık bebeğinin öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma neticesinde 2 tutuklu şüpheli hakkında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemeye sun

2'ŞER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAPİS İSTENDİ

, Suriyeli hamile kadın Emani Al-Rahmun (20) ile 10 aylık erkek bebeği Halaf Al-Rahmun'un öldürülmesinin ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma tamamlandı.

Bu kapsamda hazırlanan iddianamede, tutuklu sanıklar B.K. ve C.B'nin "tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme", "gebe olduğu bilinen kadını öldürme", "çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme", "nitelikli cinsel saldırı", "cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme", "nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme" ile "nitelikli yağma" suçlarından 2'er kez ağırlaştırılmış müebbet ile çeşitli miktarlarda hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame, Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkemenin 15 gün içerisinde kararını vermesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER