3 adaylı kongrede başkan Coşkun Bilir oldu

Sakarya Kitap, Kırtasiye, Büfe, Gazete Bayileri, Tekel Maddeleri Satıcıları, Kantinciler Esnaf Odası'nın yeni başkanı belli oldu.

3 adaylı kongrede başkan Coşkun Bilir oldu

sakaryayenihaber.com - Serkan Ok'un haberi

Sakarya Kitap, Kırtasiye, Büfe, Gazete Bayileri, Tekel Maddeleri Satıcıları, Kantinciler Esnaf Odası'nın olağanüstü genel kurulu Esnaf ve Kefalet Düğün Salonunda gerçekleşti. 

Geçtiğimiz yıl yapılan genel kurulda başkanlığa seçilen Naim Salık'ın sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakması üzerine yönetimde yer alan Coşkun Bilir başkan seçilmişti. 

Tüzük gereği gerçekleşen olağanüstü genel kurulda Coşkun Bilir'in yanı sıra Mesut Şahin ve Erdal Koç başkanlık için yarıştı. 

685 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrenin Divan Başkanlığını Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan yaptı. 

Seçimin ardından 166 oy alan Coşkun Bilir oda başkanlığına seçildi. 

Coşkun Bilir'in yönetim listesi şu isimlerden oluştu: 

Asil üye

İsmail Ayanoğlu
Aytaş Koç
Mehmet Tantaoğlu
Emrah Yolaç
Yiğit Kazım Özel
Recep Akpınar

Yedek üye

Yılmaz Bedir
Nihat Bekam
Arzu İpek Aktaş
Kübra Karabaş
Ümmügül Hanım Konuk
Fatma Dursun

Genel kurula Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve SESOB'a bağlı odaların başkanları ve üyeler katıldı. 

Genel kurulda uzun süredir meslek hayatlarını sürdüren esnaflara plaket verildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 17:51
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER