30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

Bugün milli mücadelenin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yılını kutlayacağız. Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu her yıl büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Türk topraklarını Yunan işgalinden kurtaran bu büyük zaferde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milli mücadele için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.  

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

sakaryayenihaber.com -

Her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri bu yıl İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge ile kısıtlandı. Sakaryalı vatandaşlar ise durumu tepki gösterdi. Zafer Bayramı için getirilen kısıtlamaları doğru bulmadığını belirten vatandaşlar, “Kısıtlamaları doğru bulmuyoruz. Tarihimiz için oldukça önemli olan bu bayram tedbirler uygulanarak kutlanabilirdi. 15 Temmuz’da ya da Ayasofya Camii’ni açalarken virüs yok muydu?” diye konuştular. 

CHP’DEN FENER ALAYI 

Öte yandan CHP il örgütü ise 30 Ağustos Pazar günü saat 20.30’da fener alayı düzenleyecek. Partiden yapılan açıklamada maske ve sosyal mesafe vurgusu yapılırken, İl Başkanı Ecevit Keleş, “Tüm Sakaryalı hemşehrilerimizi ecdadımızın özgürlüğe yürüyüş ruhunu tekrar yaşatmak ve onları anmak için fener alayına bekliyoruz. Herkesin kovid-19 tedbirlerine uymalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 11:13
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER